PL: drámai hajrá – Kane duplájával fordított a Spurs

2016.11.19. 20:33
Harry Kane duplájával két perc alatt fordított a Tottenham (Fotó: Action Images)
A Tottenham Hotspur hazai pályán 3–2-re legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

A Tottenham–West Ham összecsapás első negyedórája nem volt túl izgalmas, főleg a küzdelem játszotta a főszerepet.

Az első igazán nagy lehetőségre a 24. percig kellett várni, akkor szöglethez jutott a West Ham. Dimitri Payet beadása után bődületesen nagy kapufát fejelt tíz méterről az egyik hazai játékos, a lécről visszapattanó labdát Winston Reid visszalőtte az ötösön belülre, Michail Antonio pedig jó érzékkel tette bele a fejét a kísérletbe, így a labda a kapuban kötött ki (0–1).

Antonio igazi „fejspecialista": a 26 éves futballista a 2016-os naptári évben 11. találatát jegyezte fejjel! Ez azért is nagy szó, mert Antonio mindössze 180 centiméter magas.

A Tottenham siralmas volt támadásban, az első félidőben kaput eltaláló lövése sem volt.

A második játékrészt remekül kezdte Mauricio Pochettino együttese, amint sikerült megcélozni a kaput, meg is született az egyenlítő találat!

Az 51. percben a Premier League-ben pályafutása során először kezdő Harry Winks ünnepelhetett, ő reagált ugyanis a leggyorsabban a Vincent Janssen bombája után kipattanó lövésre. A 20 éves játékos közvetlen közelről, senkitől sem zavartatva passzolhatott a kapuba (1–1).

A 68. percben jött a hideg zuhany, tizenegyeshez jutott a West Ham – Mike Dean játékvezető előszeretettel osztogatja a büntetőket, ebben a szezonban már nyolc tizenegyest ítélt meg! A labda mögé Manuel Lanzini állt oda, és nem is hibázott, a jobb alsóba bombázva (1–2).

A West Ham bekkelésbe kezdett, ám ennek meglett a böjtje: a 89. percben egy beadás után Harry Kane elé pattogott a labda, az angol válogatott támadó pedig az üres kapuba passzolt hat méterről (2–2).

Szinte fel sem eszmélhettek a szurkolók, máris jött a slusszpoén! A 91. percben ismét megszólalt Dean sípja, ezúttal a Tottenham jutott tizenegyeshez! Kane nem is hibázott, óriási erővel a jobb sarokba lőtt, amivel megfordította a mérkőzést a Spurs – 3–2!

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–West Ham United
3–2 (Winks 51., Kane 89., 91. – a másodikat 11-esből, ill. Antonio 24., Lanzini 68. – 11-esből.)

KORÁBBAN
Crystal Palace–Manchester City 1–2 (Wickham 66., ill. Y. Touré 39., 83.)
Everton–Swansea City 1–1 (S. Coleman 89., ill. Sigurdsson 41. – 11-esből.)
Southampton–Liverpool 0–0
Stoke City–AFC Bournemouth 0–1 (Aké 26.)
Sunderland–Hull City 3–0 (Defoe 34., Anichebe 62., 84.)
Watford–Leicester City 2–1 (Capoue 1., Pereyra 13., ill. Mahrez 15. – 11-esből.)
Manchester United–Arsenal 1–1 (Mata 68., ill. Giroud 89.)