Ha nem is simán, de újra győzött a Manchester United

2020.07.16. 20:58
A Manchester Unitedben Rashford volt a nyerőember (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a Manchester United, ha nem is simán, de Marcus Rashford vezérletével 2–0-ra győzött a Crystal Palace otthonában, így tartja a lépést a Chelsea, Leicester City duóval.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Crystal Palace–Manchester United 0–2 (Rashford 45+1., Martial 78.)

Az első tíz perc alapján aligha lehetett megmondani, hogy a liga legrosszabb formájában lévő csapata fogadja a január 22. óta veretlen favoritot, de Zaha lehetőségei nem hoztak áttörést a Palace számára – igaz, a túloldalon is csak a Bruno Fernandes–Maguire beadás-fejes kombinációkat írhattuk fel sokáig.

Úgy félórányi játék után kicsit éledeztek a csapatok, Maguire sokadik fejese már veszélyes volt, majd Ayew löketénél kellett De Geának védenie Bruno Fernandes mellé szálló lövése előtt.

Az igazi tűzijátékra viszont a négyperces ráadásig kellett várni, Bruno Fernandes passza után Rashforda komplett hazai védelmet átverte, és megszerezte a vezetést – hogy kis híján egyenlítsen a túloldalon Milivojevics szabadrúgásból, de De Gea ezúttal is a helyén volt (0–1).

A fordulást követően ismét a londoniak kezdtek aktívabban, és Ayew már be is vette De Gea kapuját, pechjére néhány centivel már előrébb állt.

Ezt követően is próbálkozott a Palace, de igazán veszélyes lehetőség csak a vendégek előtt adódott, és bár Rashford passza után Bruno Fernandes még kapufára lőtt, nem sokkal később Martial már nem rontott (0–2).

A sorozatban a hatodik meccsét elbukó Crystal Palace számára csőstül jön a baj, a második találat után a két csapat manchesteri meccsét eldöntő Van Aanholt maradt hosszú percekre a földön, várhatóan hosszú időre kidőlt.