Nyert a Chelsea; A. Sánchez volt az Arsenal megmentője

2014.12.03. 20:41
Didier Drogba gólt és gólpasszt is szerzett a Spurs elleni londoni derbin (Fotóü: Action Images)
A Premier League 14. fordulójában a Chelsea 3–0-ra nyert a Tottenham ellen, míg a Manchester City ugyan hátrányba került, de simán elintézte a Sunderlandet. Az Arsenal egészen a hajráig várt, hogy eldöntse a Southampton elleni rangadót. Ki más, mint Alexis Sánchez szerezte a mindent eldöntő találatot.

ARSENAL–SOUTHAMPTON

Az Arsenal–Southampton mérkőzésen Andre Marriner fújta a sípot, aki először vezetett meccset a londoniaknak a PL-ben, mióta tavaly a Chelsea elleni bajnokin Alex Oxlade-Chamberlain helyett Kieran Gibbst állította ki tévedésből. Az első félidőben nem került reflektorfénybe a játékvezető, igaz, a játékosok sem, mert egyik csapat sem tudott gólt szerezni, az Arsenal zsinórban az ötödik bajnokiján játszott gól nélküli első játékrészt.

Egy-egy nagy lehetőséget azért feljegyezhettünk, a vendégek részéről Graziano Pelle lőtt a kapu fölé öt méterről, míg az „ágyúsok” legnagyobb lehetősége Danny Welbeck nevéhez fűződött, aki Santi Cazorla bal oldali szabadrúgását fejelte kapura a félidő hosszabbításában hat méterről, de Fraser Forster nagy bravúrral szögletre mentett.

A szünet után a vendégek kezdtek jobban, az Arsenal játékosai nagyon pontatlanul játszottak. Wenger érezte is, hogy frissítenie kell, ezért pályára dobta Olivier Giroud-t, aki becserélése után kis híján gólt is szerzett, majd Welbecket hozta játékba egy remek sarkazással, de az angol válogatott csatár 10 méterről nem tudott betalálni. A 89. percben aztán megszületett a hazai nézők által várt gól: Calum Chambers jobb oldali beadása után Giroud kezelte le a labdát, ami az egyik védő kezéről pattant Aaron Ramsey elé, amit a walesi középre gyötört, végül Alexis Sánchez hat méterről lőtt a kapuba. Az Arsenal ebben a bajnoki szezonban már a hetedik gólját lőtte a 85. perc után. 1–0

CHELSEA–TOTTENHAM

A mindig mindent tudó statisztikusoktól megtudhattuk a meccs előtt, hogy a Tottenham 24 éve képtelen győzni a Chelsea vendégeként, és aki a tabellára tekintett, abban szinte fel sem merülhetett, hogy éppen ma sikerült megtörni ezt a rossz sorozatot. Hiszen a Chelsea veretlenül vezeti az angol bajnokságot, és a Tottenhamnél erősebb csapatok sem tudták megverni.Ennek ellenére, vagy talán éppen ezért öngyilkos iramban kezdett a Spurs. Jó negyedórán át beszorította a hazaiakat, sőt még a kapufát is eltalálta Kane.

Aztán a 19. percben lényegében az első helyzetéből megszerezte a vezetést a Chelsea. Hazard fordult le Lennonról, a tizenhatoson belül helyezkedő Drogbához játszott, aki visszaadta a kényszerítőt, a belga válogatott pedig 7 méterről, éles szögből a hálóba vágta a Chelsea vezető gólját. Lloris még beleért, de menteni már nem tudott. 1–0

A gól nagyon megfogta a vendégeket. Olyannyira, hogy már a 23. percben kétgólos hátrányban találták magukat. Ekkor ugyanis. Lloris rövid kirúgása után Oscar észrevette a helyzetbe kerülő Drogbát, adta is a labdát, az elefántcsontparti „legenda” pedig 11 méterről kilőtte a bal felsőt. Szép gól volt, nem vitás. 2–0

Nem hiába nyilatkozta Mourinho a meccs előtt, hogy nem aggódik Diego Costa hiányzása miatt, hiszen van egy Drogbája…

A félidő hátralévő részében a Chelsea dominált, és megérdemelten vezetett a szünet előtt. A második játékrészre megint egy harcos Tottenham jött ki, de a kékek betonvédelme ellen nem volt ellenszere Pochettino legényeinek. Támadtak, próbálkoztak, de Courtois-nak nem sok dolga akadt. A sportszerű meccsen a hazaiak kontrára rendezkedtek be, és a 73. percben újabb gólt szereztek. Hazard indította Rémyt, aki nagy csellel becsapta Vertonghaent, aki aztán lepattant róla, majd a cserecsatár 13 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 3–0

A maradék időben őrizte előnyét a Chelsea, és biztos győzelmet aratott. Ezzel továbbra is vezeti a Premier League-et, a Stamford Bridge pedig továbbra is bevehetetlen erőd a Tottenhamnek.

SUNDERLAND–MANCHESTER CITY

Connor Wickham némileg ráijesztett a Manchester Cityre, a Sunderland játékosa a 19. percben megszerezte a vezetést. Egy remek kiugratásnál nem vették komolyan a hazai játékost, aki köszönte a lehetőséget. 1–0

Sokáig azonban nem örülhetett a Sunderland, két perccel később ugyanis Sergio Agüero egyenlített – méghozzá nem is csúnya cselek után lőtt hatalmas gólt (1–1). Majd nem sokkal később ő maga adott gólpasszt Sztevan Joveticsnek, és máris a Citynél volt az előny. 1–2

A második játékrész elején Pablo Zabaleta duplázta meg a vendégek előnyét (1–3), majd a 71. percben Agüero végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát. Egy szép bepassz után pörgetett a Sunderland kapujába. 1–4

ANGLIA, PREMIER LEAGUE, 14. FORDULÓ
Arsenal–Southampton 1–0
(Sánchez 89.)
Chelsea–Tottenham Hotspur 3–0 (Hazard 19., Drogba 22., Rémy 73.)
Everton–Hull City 1–1 (Lukaku 34., ill. Aluko 59.)
Sunderland–Manchester City 1–4 (Wickham 19., ill Agüero 21., 71., Jovetics 39., Zabaleta 55.)

1. Chelsea 14 11 3 33–11 +22 36
2. Manchester City 14 9 3 2 31–14 +17 30
3. Southampton 14 8 2 4 24–10 +14 26
4. Manchester United 14 7 4 3 24–16 +8 25
5. West Ham 14 7 3 4 23–17 +6 24
6. Arsenal 14 6 5 3 22–15 +7 23
7. Swansea 14 6 4 4 19–14 +5 22
8. Liverpool 14 6 2 6 19–19 0 20