Oscar zseniális villanása és Hazard gólja döntötte el a Chelsea-MU-t

2015.04.18. 18:26
A küzdelem dominált az angol futball egyik legnagyobb rangadóján (Fotó: Action Images)
A Chelsea hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet a Premier League 33. fordulójának rangadóján. A találkozó egyetlen gólját Eden Hazard szerezte a 38. percben, miután zseniális gólpasszt kapott Oscartól. A Manchester United 70 százalékban birtokolta a labdát, de ez is kevés volt a pontszerzéshez. José Mourinhóék újabb győzelmükkel egyre közelebb a bajnoki címhez.

A Manchester United az utóbbi hetekben mutatott formája, a Liverpool és a Manchester City legyőzése után nem esélytelenül érkezett a Stamford Bridge-re, ahol a Chelsea a jelenlegi szezonban – bajnoki mérkőzésen – még nem talált legyőzőre.

Azonban fontos hiányzókkal kellett számolnia Louis van Gaalnak, a vendégek menedzserének, aki Carrickre, Rojóra, Jones-ra és Blindre sem számíthatott. A Chelsea-nél két csatár, Diego Costa és Loic Rémy hiányzott.

A sérültek ellenére sokkal jobban kezdte a mérkőzést a Manchester United, amely Rooney révén már az 5. percben vezetést szerezhetett volna. De Gea már gólt ünnepelt, de tévesen.

A középpályán (az eredeti posztján hátvéd) Zoumával megerősített Chelsea a játék építgetését egy az egyben a vendégekre bízta (az első félidőben 70 százalékban volt a labda az MU-nál), és türelmesen várt az adandó alkalomra. A londoni védelem jól tette a dolgát, hiszen Rooneyék az első játékrészben egyszer sem találtak kaput (öt próbálkozásból).

Fél óra elteltével David De Gea megúszott egy piros lapot, miután a tizenhatoson kívül ért kézzel labdába, de Mike Dean játékvezető ezt nem vette észre.

A 38. percben elérkezett a mérkőzés legszebb jelenete és az első játékrész egyetlen kaput eltaláló lövése, amiből gól is lett. A Chelsea a pálya közepén szerzett labdát, Fabregas Oscarhoz passzolt, a brazil zseniális mozdulattal, sarokkal ugratta ki Eden Hazard-t, aki az ötös sarkáról nem hibázott, De Gea lába között a kapuba lőtt (1–0).

A második félidőben eseménytelenül csordogált a játék, majd (az 55. percben) Drogba és Hazard is megduplázhatta volna a hazai előnyt, öt másodpercen belül. A csatár lövését De Gea védte, a belgáét a kapufa.

A Manchester United távoli lövésekkel és beadásokkal próbálta feltörni a biztosan záró hazai védelmet, főként Shaw volt aktív a bal oldalon, Juan Mata korábbi csapata ellen nem tudta hozni az utóbbi időben mutatott jó formáját.

A Chelsea a hajrához érve az Oscar, Ramires cserével tovább betonozta középpályáját, és kézben is tartotta a mérkőzést, ennek ellenére Radamel Falcao a 77. percben egyenlíthetett volna. A kolumbiai pont a kapufát találta el onnan, ahonnan Eden Hazard a gólját szerezte.

Az utolsó percekben még próbált pontot menteni a Manchester, de nem volt rá képes, hiába birtokolta 70 százalékban a labdát a mérkőzés egészét tekintve.

A Chelsea sorozatban hetedik győzelmét aratta egygólos különbséggel a Premier League-ben.

A mérkőzés lefújása előtt Didier Drogba sántikált a pályán, meghúzhatta a combját. Különös balszerencse lenne José Mourinho számára, ha Diego Costa és Rémy után harmadik csatára is megsérülne.