Megvan Klopp első PL-győzelme a Poollal – a Chelsea otthonában

2015.10.31. 13:35
Mourinho és a Chelsea nehéz napokat él át mostanában (Fotó: Action Images)
Megszerezte első bajnoki győzelmét a Liverpoollal Jürgen Klopp menedzser, a „vörösök” a Premier League 11. fordulójában hátrányból fordítva 3–1-re nyertek José Mourinho Chelsea-jének vendégeként.

Pedig nagyszerűen indult a meccs a Chelsea-számára, hiszen Azpilicueta beadása után Ramires fejesével már a 4. percben vezetett a házigazda (1–0).

A kezdeti sokkot nem használta ki José Mourinho együttese, és bár azt sem lehet mondani, hogy a Liverpool lefutballozta volna ellenfelét, lényegesen több lehetőséget dolgozott ki – Begovicnak ugyanakkor bravúrra nem volt szüksége.

Amikor már minden londoni a szünetre készült, Coutinho élt a lehetőséggel, hogy a játékvezető még nem szakítja félbe a játékot, és az első félidő ráadásának harmadik percében a jobb felső sarokba tekert (1–1).

A fordulást követően a pocsékul játszó Hazard helyére beálló Kenedy mellé szálló lövése és Oscar távoli próbálkozása riogatta a vendégeket, újabb gólt azonban a vendégek szereztek, Coutinho lövése Terryn megpattanva kötött ki a bal felső sarokban (1–2).

Az egyenlítés érdekében támadóbbá váló Chelsea a hajrában megkapta a harmadik gólt is, Benteke lövése is megpattant az egyik védőn, majd a jobb alsóban kötött ki, így a Liverpool 3–1-re nyert, a PL-ben először szerzett három pontot Jürgen Klopp irányításával.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Chelsea–Liverpool 1–3 (Ramires 4., ill. Coutinho 45+3., 74., Benteke 83.)

95. Véget ért a mérkőzés.
94. Zouma jó lövés, bedobás.
92. Blokk itt és blokk ott, mindkét kapu felszabadult.
91. Lallana helyett Lovren folytatja.
90. Négy perc hosszabbítás lesz.
87. Bentekének nem volt még sárgája. Eddig.
83. ELDŐLT?!
Ibe passza után Benteke került ziccerbe, lövése megpattant egy védőn és a jobb alsóban kötött ki. 1–3

80. Most Ibe lövése pattant meg, de ezúttal a labda elkerülte a kaput.
76. Begovic lábbal védett ziccerben.
75. Csere itt és csere ott. Firmino helyett Ibe, Azpilicueta helyett Falcao folytatja.
74. MÁR A POOL VEZET! Coutinho 15 méteres lövése Terryn megpattanva a bal felsőben kötött ki. 1–2

70. Mikel helyére Fabregas állt be.
68.Lucas nagyon küzd a pirosért, egyelőre megúszta.
67. Színesedik a meccs, Mikel rúgta fel Lallanát.
65. Willian szabadrúgása után Zouma fejelte vissza a labdát, de nincs újabb helyzet.
65. Can rángatta meg Williant, neki is kijárt már a sárga.
64. Milner helyére Benteke állt be.
63. Lallana 23 méteres lökete elkanyarodott a jobb alsó elől.
61. Ramires 15 méteres lövésébe Can vetődött bele.
60. Oscar passza után Kenedy lőtt 12 méterről a kapu mellé. Már többet tett, mint Hazard.
59. Hazard-nak nem volt jó napja, Kenedy váltja.
58. Az első félidőt nagyon vehemensen kezdő Lucas a sokadáik szabálytalanságáért már megkapja a sárgáját.
56. Firmino távoli, lapos, sunyi lövésére leért Begovic a jobb alsónál.
52. Cahill hozta kellemetlen helyzetbe Begovicot a fejesével, de legalább nem talált kapu. A szögletet újabb követte, helyzet azonban nincs.
50. Milnernek kicsit lassú volt a kipassz, Zouma menteni tudott így előle.
46. Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

45+4. Véget ért az első félidő.
45+3.Nincs vége, van GÓÓÓL! A hazaiak várták már a szünetet, a játékvezető azonban még engedte a játékot, Coutinho köszönte szépen, és 19 méterről a jobb felsőbe tekert. 1–1

45+2. Hazard passza volt kissé hosszú Costának.
45. Kettő perc a hosszabbítás.
45. Nyom a Pool, jönnek a beadások jobbról és balról is, de helyzet csak nincs belőlük.
Ramires 2013 decembere óta az első gólját szerezte a Stamford Bridge-en.
40. Willian nagyon él, szépen szerzett labdát, de indítását lefülelték.
37. Milner jobb oldali beadása után Lucas 9 méterről kapura fejelhetett, de Begovicnak ezúttal sem kellett bravúrt bemutatnia.
34. LIVERPOOLI REKLAMÁLÁS! Terry kezében akadt el a jobb oldali beadás, de a játékvezető vétlennek minősítette, így nincs büntető. Az ismétlésekből kiderült, hogy kívül volt még épp az eset, így csak szabadrúgás járt volna.
José Mourinho a legutóbbi 12 meccséből hatot vesztett el. Előtte 64-ből vesztett el hatot...
30. Can is felrúgta Williant, ő megúszta lap nélkül. A szöglettel felérő Willian-szabadrúgást könnyedén vágták ki.
26. Egy jobb oldali Milner-beadás után Lallana estében lőtt kapura 11 méterről, Begovic ismét védett.
23. Coutinho tarolta le Williant egy sárgáért. A szabadrúgás után Can tisztáz.
22. Moreno jobb oldali szöglete sem állította nehéz helyzet elé a Chelsea kapusát.
19. Éledezik a Pool: Lucas távoli lövését blokkolták a védők, a labda azonban pont Lallana elé került, aki 13 méterről, balról ismételt, de Begovic ezúttal is védett.
18. Ramires mentett becsúszva Coutinho elől, jöhet az első szöglet. A beívelés után Begovic könnyedén húzza le a labdát.
15. Lallana játszott a 16-oson belül Coutinhóhoz, aki 12 méterről, kissé jobbról lőtt, de a labda ezúttal is elment keresztbe a kapu előtt.
12. A hazai kontra végén Hazard későn játszott Oscarhoz, és pontatlanul is, így nincs ziccer.
7. HELYZET! Willian 30 méteres szabadrúgása után Terry fejelte közére a labdát, de a társak már nem tudták a kapuba terelni azt.
4. GÓÓÓL! Azpilicueta bal oldali beadását Ramires bólintotta a jobb alsó sarokba. 1–0

2. Firminóé az első lövés, 18 méterről, kissé jobbról azonban nagyon eltörte a labdát.