45 percig szenvedett, majd két vállra fektette az újoncot a Chelsea

2014.08.23. 15:55
Diego Costa (balra) góljával szerezte meg a vezetést a Chelsea (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában a Chelsea hazai pályán Diego Costa és Eden Hazard találatával 2–0-ra legyőzte a frissen feljutó Leicester Cityt. Nyerni tudott a Swansea és a West Ham is, a Southampton pedig ikszelt a West Brommal.

CHELSEA–LEICESTER CITY

A szezon első bajnokiját néhol akadozó játékkal 3–1-re megnyerő Chelsea első hazai bajnokiján sem szeretett volna csalódást okozni a drukkereknek, Mourinhóék a Leicester ellen is a három pontra hajtottak, méghozzá pontosan ugyanazzal a kezdővel, amellyel a nyitó meccsen is felálltak – ilyen „duplázásra" legutóbb 2008-ban került sor.

A kezdés után ennek eredményeként szinte ugyanazt láthattuk, mint a Burnley ellen: tanácstalanságot. Nem egyszer jött a füttyszó a Stamford Bridge lelátóiról, és nem is ok nélkül, az első félidőben londoni helyzetet nem láthattunk, viszont többször is összeakadtak a „kékek" a pályán, mivel nem tudták eldönteni, ki is lőjön.

Bár a szünetben végül egyet sem cserélt Mourinho, a szóbeli „fenyítés" is megtette a hatását, felpörögtek a második félidőre a hazaiak, akik a fordulás után rögtön telibe is találták a kapufát Oscar csavarása után, majd sorra jöttek a helyzetek, Fabregas emelésénél pedig már Schmeichelre is szükség volt.

A 63. percben egy kis kavarodás után végül begyötörte a hőn áhított gólt a Chelsea: Ivanovics cselezte át magát három védőn, középre tekert, Morganen is megpattant a labdája – pont így lett jó Diego Costának, aki az ötösről jobbal a kapu közepébe gurított Schmeichel hóna alatt (1–0).

Belelendült a végére a Chelsea, és újra be tudott találni: Eden Hazard teljesen szabadon cselezhette be magát a tizenhatoson belülre, ráadásul lőni is hagyták a belgát, aki hibátlan mozdulattal, belsővel a bal alsóba passzolt (2–0), beállítva a végeredményt.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

Bő fél óra alatt eldöntötte találkozóját a West Ham a Crystal Palace vendégeként, bár a hazaiak szépíteni tudtak a második játékrész elején, ismét betaláltak a vendégek, és 3–1-re nyertek.

Gól nélküli döntetlennel zárult a SouthamptonWest Bromwich találkozó, míg a Swansea a Manchester United legyőzése után a Burnleyt is felülmúlta, ezúttal 1–0-ra nyert. A gólt Nathan Dyer szerezte, aki a Southamptonnal ifjúsági FA-kupát nyert 2005-ben, abban az együttesben pedig csapattársa volt Gareth Bale és Theo Walcott is.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Chelsea–Leicester City 2–0 (Diego Costa 63., E. Hazard 77.)
Crystal Palace–West Ham United 1–3 (Samah 49., ill. Zárate 34., Downing 37., C. Cole 62.)
Southampton–West Bromwich Albion 0–0
Swansea City–Burnley 1–0 (Dyer 23.)