Kényelmesen futballozgatva is őrzi előnyét a Chelsea

2014.12.13. 15:55
A Chelsea-nek nem volt nehéz dolga, zsebben az újabb három pont (Fotó: Reuters)
A Chelsea, az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) éllovasa a Hull City ellen kiköszörülte a csorbát, amelyet a Newcastle ejtett rajta (1–2) a múlt héten. A londoniak Eden Hazard és Diego Costa találatával nyertek, míg a nagy üldöző, a Manchester City éppen a Chelsea-ikon, Frank Lampard találatával gyűjtötte be a három pontot a Leicester City ellen.

A CHELSEA–HULL CITY MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bár igencsak szomorkodott a Hull elleni bajnoki előtt José Mourinho Cesc Fabregas eltiltása miatt, aligha csak a spanyol passzgép kiesése okozta, hogy a Chelsea odahaza az első félidőben csak egyszer lőjön a kapu felületére. Márpedig ezt történt, és a kiesés ellen harcoló „tigrisek" pechjére az az egy a hálóban kötött ki: Oscar remek beadása után Eden Hazard megszerezte második „bajnoki" fejes gólját (1–0).

Meglehetőség szürkén, unalmasan saraboltak a listavezető „kékek", mintha már a 15. percben a hármas sípszót várták volna, de a Hull csak pontatlan középtávoli lövésekkel tudta megtorolni ezt a hozzáállást.

Nem egyre izgalmasabb, egyre durvább lett a pihenő után a mérkőzés, és Alex Bruce ugyan még megúszta kíméletlen belemenéséért a piros lapot, de a Filipe Luís térdkalácsát átrendező Tom Huddlestone már nem. Ezzel el is dőlt tulajdonképpen a mérkőzés, Hazard zseniális passza után a 68. percben Diego Costa meglőtte a maga szokásos kis gólját (2–0), és innentől kényelmesen eljátszogatott a végéig a Chelsea.

Kilencedszerre sem tudott nyerni a bajnokságban a Hull, az ilyen sorozatok kiesésbe szoktak torkollni – Mourinho pedig a 174. mérkőzésén megszerezte 400. pontját a PL-ben, megdöntve Sir Alex Ferguson „gyorsasági csúcsát".

Jó az öreg a háznál: Lampard (szemben) fontos gólt szerzett

A TÖBBI PÁLYÁN

A Manchester Citynek nyernie kellett, hogy tartsa a lépést a Chelsea-vel, minimális különbséggel, de végül meg is lett a három pontot érő siker. A 40. percben a Bajnokok Ligájában a Roma ellen is parádézó Samir Nasri cselezgetett a 16-os bal oldalánál, majd középre adott. Az ötösről pedig az érkező Frank Lampard belsőzte a labdát a bal alsó sarokba. Ez az egy támadás mindent eldöntött. Az angol középpályás 175.Premier League-gólját szerezte, amivel beérte Thierry Henryt a ranglistán.

Lassan megállapítható, hogy kipukkadt a Southampton. A bajnokságot jól kezdő „szentek” ezúttal a Burnley otthonában szenvedtek. Ennek ellenére a 65. percben, még 0–0-nál Dusan Tadics büntetőt végezhetett el, de elhibázta. A szerb középpályás 2011 novembere óta 13 tizenegyest lőhetett el, s most először hibázott. Ennek pedig nagy ára volt, nem sokkal később ugyanis Ashley Barnes megszerezte a győztes találatot a Burnleynek.