PL: botlott a címvédő, az újonc pontot rabolt a Man. Citytől

2018.08.25. 15:26
Aymeric Laporte nevéhez fűződik az 1500., francia játékos által szerzett gól a PL-ben (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City 1–1-es döntetlenre végzett az újonc Wolverhampton Wanderers vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának nyitó mérkőzésén. A „farkasok” a gól nélküli első félidő után Willy Boly kézzel szerzett góljával kerültek előnybe, a vendégek nem sokkal később Aymeric Laporte révén egyenlítettek.

Vincent Kompany 250. Premier League-mérkőzését 31 322 szurkoló tekintette meg a Wolverhampton stadionjában, a Molineux-ban, ahol 1981 óta nem regisztráltak ilyen magas nézőszámot. A támadófutballt ezúttal is felvállaló Wolves a 20. percben Raúl Jiménez révén betalált, ám a mexikói támadó gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Fél perccel később a másik oldalon Sergio Agüero kapufát lőtt, majd Raheem Sterling távoli lövésénél Rui Patrício már a harmadik fordulóban bemutatta a PL-szezon egyik legnagyobb védését.

A Manchester City kapusa, Ederson sem akart lemaradni, aki a második félidő elején Hélder Costa ziccerénél védett nagyot a földről felpattanva, az ezt követő szögletnél azonban már ő sem segíthetett: Joao Moutinho beadása után Willy Boly vezetéshez juttatta a hazaiakat, igaz, a francia középhátvédnek a kezéről pattant be a labda a kapuba – de ugye a Premier League-ben csak a következő szezontól alkalmazzák a videobírót… (1–0)

A technikai segítség szinte közvetlenül a gól után is jól jött volna, amikor Martin Atkinson játékvezető nem látta szabálytalannak David Silva szerelését a tizenhatoson belül. Pedig valószínűleg az volt.

A 69. percben aztán megszületett a PL történetének 1500. gólja, amelyet francia játékos szerzett, Aymeric Laporte fejesével egyenlített a Manchester City. Az Athletic Bilbao korábbi középhátvédje Ilkay Gündogan szabadrúgása után védhetetlenül fejelt a léc alá, elkönyvelve ezzel 2017 áprilisa óta az első találatát bajnoki meccsen (1–1).

A 77. percben Gabriel Jesus fejesénél Rui Patrício lábbal nagyot védett, de a hajrában a Wolves is eljutott helyzetekig. Ezt bizonyítja, hogy 11 alkalommal vette célba a Man. City kapuját, így a legutóbbi idény kezdete óta a harmadik csapat lett, amely két számjegyű kapura lövési kísérletet jegyzett Pep Guardiola együttese ellen.

A hosszabbításban centiken múlt, hogy a bajnoki címvédő nem nyerte meg a meccset, Agüero szabadrúgása után a labda a lécről vágódott fölé.

A Wolverhampton a játék összképét tekintve rászolgált a döntetlenre, Nuno Espírito Santo csapata a legutóbbi 28 hazai mérkőzéséből csak kettőt veszített el.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Liverpool–Brighton & Hove Albion 1–0 (Szalah 23.)
Arsenal–West Ham United 3–1 (Monreal 30., Diop 70. – öngól, Welbeck 93., ill. Arnautovic 25.)
AFC Bournemouth–Everton 2–2 (J. King 74. – 11-esből, Aké 79., ill. Walcott 56., M. Keane 66.)
Huddersfield–Cardiff City 0–0

Southampton–Leicester City 1–2 (Bertrand 52., ill. D. Gray 56., Maguire 92.)
Wolverhampton Wanderers–Manchester City 1–1 (Boly 57., ill. Laporte 69.)