PL: Barry letaszította Giggst a trónról, de az Arsenal örülhetett

2017.09.25. 22:51
Alexandre Lacazette 1988 óta nem látott Arsenal-bravúrt mutatott be (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának záró mérkőzésén az Arsenal Alexandre Lacazette duplájával 2–0-ra legyőzte a West Bromwich Albiont.

Gareth Barry már a kezdősípszónál történelmi tettet hajtott végre, a 633. PL-mérkőzésén lépett pályára, ezzel az örökranglista második helyére taszította a korábbi csúcstartó Ryan Giggst (632).

A meccsen már kevesebb öröme lehetett a vendégek védőjének, az Arsenal a 20. percben törte fel a reteszt: Alexis Sánchez szabadrúgását Ben Foster még kisimogatta a léc alól, Lacazette közeli fejesével szemben viszont már tehetetlen volt (1–0).

Lacazette a harmadik hazai PL-meccsén is betalált, előtte legutóbb Brian Marwood volt arra képes, hogy az első három hazai bajnoki meccsén gólt szerezzen az Arsenalban – még 1988 szeptemberében.

Az Arsenal a West Bromwich elleni 23. bajnokiján is eredményes volt, ez a legjobb hibátlan mutató a ligában!

Az első játékrész hajrájában Jay Rodríguez többször is veszélyeztetett, de legnagyobb helyzeténél Monreal a gólvonalról tisztázni tudott.

A második félidőben megszületett a második Arsenal-gól is, Lacazette magabiztosan küldte a bal alsó sarokba a megítélt büntetőt (2–0).

Ez volt a 100. értékesített Arsenal-büntető a PL-ben, ennél csak a Liverpool (112) és a Chelsea (107) szerzett több gólt tizenegyesből.

Összefoglaló

Nemcsak gólokkal büntetett Lacazette a meccsen…

Burnley–Huddersfield Town 0–0

Everton–AFC Bournemouth 2–1 (Niasse 77., 82., ill. J. King 49.)
Manchester City–Crystal Palace 5–0
(Sané 44.. Sterling 51., 59., Agüero 79., Delph 89.)
Southampton–Manchester United 0–1 (Lukaku 20.)
Stoke City–Chelsea 0–4 (Álvaro Morata 2., 77., 82., Pedro 30.)
Swansea–Watford 1–2 (Abraham 56., ill. Gray 13., Richarlison 90.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 2–3 (J. Hernández 65., Kouyaté 87., ill. Kane 34., 38., Eriksen 60.)
Leicester City–Liverpool 2–3 (Okazaki 45+3., Vardy 69., ill. Szalah 15., Coutinho 23., Henderson 68.)
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 1–0 (Hemed 51.)