PL: az utolsó utáni pillanatban nyerte meg a derbit a Liverpool

2018.12.02. 19:10
Feszültségektől sem mentes mérkőzést vívott a két liverpooli csapat (Fotó: AFP)
Elképesztő góllal nyerte meg a Liverpool 1–0-ra az Everton elleni városi derbit az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában. A mindent eldöntő találatot Divock Origi szerezte a 96. percben Jordan Pickford óriási hibája után.

A 232. Mersey-parti derbit rendezték, ezúttal az Anfield Roadon csaptak össze a liverpooli csapatok. A „vörösök” a PSG-től elszenvedett Bajnokok Ligája-vereség után a Premier League-ben szerettek volna javítani, Jürgen Klopp természetesen nem is tartalékolt a kezdőcsapat összeállításánál. Az Everton is legerősebb csapatával érkezett, parázs mérkőzésre volt kilátás.

Mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek: egy korai Yerri Mina-fejes kerülte el épphogy a hazaiak kapuját, majd Gylfi Sigurdsson lőtt kapufát. A túloldalon Roberto Firmino lövését tolta fölé Jordan Pickford, Sadio Mané kísérlete pedig elkerülte a kaput. Xherdan Shaqiri sem tudott túljárni az angol válogatott kapus eszén, így a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után Mané és Mohamed Szalah sem járt szerencsével, de Alisson kapuját sem tudták bevenni a vendégek. Úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, amikor jött a 96. perc és Divock Origi. A 2017 augusztusa óta első Premier League-meccsét játszó belga csatár a hálóba stukkolt közelről, miután Virgil van Dijk távoli lövését a keresztlécre ejtette Pickford érthetetlen módon, így a labda Origi elé pattant.

A MINDENT ELDÖNTŐ GÓL

A Liverpool így továbbra is veretlen, és tapad az éllovas Manchester Cityre, míg az Everton maradt a hatodik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Liverpool–Everton 1–0 (Origi 96.)
KORÁBBAN

Chelsea–Fulham 2–0 (Pedro 4., Loftus-Cheek 82.)
Arsenal–Tottenham Hotspur 4–2 (Aubameyang 10., 56. – az elsőt 11-esből, Lacazette 75., L. Torreira 77., ill. Dier 30., Kane 34. – 11-esből)
Péntek
Cardiff City–Wolverhampton Wanderers 2–1
(A. Gunnarsson 65., Hoilett 78., ill. Doherty 18.)

Szombat

Crystal Palace–Burnley 2–0(McArthur 16., Townsend 78.)
Huddersfield Town–Brighton & Hove Albion 1–2(M. Jörgensen 1., ill. Duffy 45+4., Andone 69.)
Leicester City–Watford 2–0(Vardy 12. – 11-esből, Maddison 23.)
Manchester City–AFC Bournemouth 3–1(Bernardo Silva 16., Sterling 57., Gündogan 79., ill. Wilson 44.)
Newcastle United–West Ham United 0–3(J. Hernández 11., 64., F. Anderson 93.)
Southampton–Manchester United 2–2(Armstrong 13., Soares 20., ill. R. Lukaku 33., Herrera 39.)