PL: az ötlettelen Tottenham simán kikapott a Sheffieldtől

H. K.H. K.
2020.07.02. 20:55
A Sheffield United simán legyőzte a Tottenhamet (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur nagy meglepetésre 3–1-re kikapott a Sheffield Unitedtől az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában.

A Tottenham nagyobb elánnal kezdte az összecsapást, irányított a Sheffield ellen, mégis a hazaiak örülhettek – a 31. percben Sander Berge nyolc méterről, fordulatból kilőtte a jobb alsót (1–0).

Noha a Spurs egy perccel később gólt szerzett, Harry Kane találatát a játékvezető videózás után érvénytelenítette, mivel előtte Lucas Moura estében kézzel ért a labdához.

A második félidőben hiába nyomott a Spurs, próbálkozása ugyanis sokáig egy darab sem volt, ezzel szemben a másik oldalon a Sheffield egy kontra végén, a 69. percben Lys Mousset villanásával kétgólosra növelte előnyét.

A teljesen széteső Tottenham a 84. percben a kegyelemdöfést is megkapta: Berge elment a jobb szélen, laposan középre adott labdáját pedig a kiváló ütemben érkező Oli McBurnie kapásból a bal felsőbe tekerte.

José Mourinho együttese a 90. percben Kane révén szépített (aki ezzel elmondhatja magáról, hogy az összes PL-csapat ellen eredményes volt legalább egyszer, amely ellen játszott), a Sheffield United meg 3–1-re megnyerte az összecsapást.