PL: az MU kétgólos hátrányból fordított a Palace ellen

2018.03.05. 22:57
Nemanja Matics a hosszabbításban szerezte meg az MU három pontot érő gólját(Fotó: AFP)
A Manchester United 3–2-re legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában.

Noha a Manchester United rögtön saját térfelére szorította a hazaiakat, a tizenegyedik percben nagy meglepetésre a Crystal Palace szerzett vezetést! Andros Townsend Christian Benteke passza után 17 méterről ballal, kapásból kilőtte a bal felsőt – igaz, a csavarásba beleért az egyik védő.

Ez volt az az első alkalom, hogy a Crystal Palace PL-mérkőzésen vezetett a „vörös ördögök” ellen.

A második félidő elején aztán Patrick van Aanholt villant meg, amivel a hazaiak már kétgólos előnyben voltak! A holland védő egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után egy az egyben vezethette rá a labdát David De Geára, s nem is hibázott, a kapu jobb oldalába belsőzött (2–0).

A Manchester Chris Smalling révén hét perccel később szépített: a vendégek középhátvédje egy beadás után hat méterről fejelt a kapu bal sarkába (2–1).

A 76. percben aztán jött az egyenlítés, Romelu Lukaku a kapufáról lepattanó labdát némi cselezgetés után a hazai kapuba vágta.

Az MU a hosszabbítás első percében a három pontot jelentő gólt is megszerezte, Nemanja Matics 25 méterről lövésre vállalkozott, a szerb középpályás bődületes lökete után a labda a jobb felsőben kötött ki.

A Manchester United ezzel kétgólos hátrányból fordított, s győzött a Crystal Palace otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Crystal Palace–Manchester United 2–3
(Townsend 11., Van Aanholt 48., ill. Smalling 55., R. Lukaku 76., Matics 91.)

A FORDULÓ TÖBBI MECCSÉN
Manchester City–Chelsea 1–0 (Bernardo Silva 46.)
Brighton & Hove Albion–Arsenal 2–1 (Dunk 7., Murray 26., ill. Aubameyang 43.)
Burnley–Everton 2–1 (Barnes 56., Wood 80., ill. Cenk Tosun 20.)
Tottenham Hotspur–Huddersfield Town 2–0
(Szon Hung Min 27., 54.)
Leicester City–AFC Bournemouth 1–1
(Mahrez 97., ill. J. King 35. – 11-esből)
Southampton–Stoke City 0–0
Swansea City–West Ham United 4–1 (Ki Szung Jong 8., Van der Hoorn 32., A. King 48., J. Ayew 63. – 11-esből, ill. Antonio 79.)
Watford–West Bromwich Albion 1–0 (Deeney 77.)
Liverpool–Newcastle United 2–0