PL: az MU Ibra 94. perces büntetőjével mentett pontot

2017.04.04. 22:54
Ibrahimovic a végén megmentett egy pontot az MU-nak (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a Manchester United otthon 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal. A házigazda a 94. percben, Zlatan Ibrahimovic tizenegyesével mentett pontot.

A „vörös ördögök” 19 veretlenül megvívott PL-meccsel a hátuk mögött érkeztek a találkozóra, az Everton pedig a liverpooli derbi elbukásával.

Ehhez képest az első félidő derekán a vendégek szerezték meg a vezetést, Mirallas éles szögből leadott lövését De Gea még védte, a szöglet után viszont Jagielka már megszerezte a vezetést (0–1).

Az első félóra végén a lécnek, a játékrész hajrájában Roblesnek kellett hárítania Herrera távoli löketénél, de mivel egyikből sem lett gól, vendégelőnnyel mehettek pihenőre a felek.

Az 55. percben centiken múlt az egyenlítés, Young bal oldali szabadrúgása után a Lukakun megpattanó labdát Pogba a lécre tudta már csak csúsztatni.

A 71. percben pedig már az Everton kapujába került a labda, Ibrahimovic viszont a fejese előtt kicsivel előrébb helyezkedett a kelleténél.

Amikor már úgy tűnt, hogy a nagy nyomás nem hoz gólt, jött a 94. perc, amikor Ashley Williams kézzel védett a 16-oson belül, ő pirosat, az MU büntetőt kapott, Ibrahimovic pedig nem hibázott (1–1).

A Watfordban Niang és Deeney is gól plusz gólpasszig jutott a West Bromwich elleni siker során (2–0), a Burnley nyolcmeccses nyeretlenségi sorozata a Stoke City ellen véget ért (1–0), a címvédő Leicester City pedig a csereként beálló Szlimani és Vardy góljával a végén bedarálta a sereghajtó Sunderlandet (2–0).