PL: Arsenal- és Rooney-gála, a Man. City a 96. percben döntött

2017.11.29. 22:58
Az Arsenal ötöt számolt a Huddersfieldre (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában az Arsenal 5–0-ra legyőzte a Huddersfieldet, a Chelsea pedig 1–0-ra nyert a Swansea City ellen. A Manchester City a 96. percben csikarta ki a győzelmet, Wayne Rooney pedig nem mindennapi góllal szerzett mesterhármast.

Az Arsenal már a meccs elején betalált, Ramsey parádés passza után Lacazette volt eredményes. A szünetben Giroud érkezett a helyére, aki a 68. percben megduplázta az előnyt, majd Alexis Sánchez és Özil is betalált – a következő négy percben. A gálát Giroud második találata tette teljessé – a francia támadó már a 16. gólját szerezte csereként (5–0).

A Chelsea „csak” egy gólt szerzett, de az is három pontot ért, Kanté lövése megpattant, Rüdiger közelről pedig a kapuba stukkolt. Ez volt a nyolcadik fejes gólja a gárdának a PL-szezonban (1–0). A londoniak egyébként menedzserük nélkül nyerték meg a találkozót, mivel a rendkívül hevesen reklamáló Antonio Contét az első félidő hajrájában a lelátóra küldte a játékvezető.

A Liverpool Sadio Mané 17. percben jegyzett góljával került előnybe, majd a 67. percben percben beálló Szalah duplájával 3–0-ra nyert, így sorozatban negyedszer is legyőzte idegenben a Stoke Cityt (0–3), a Burnley a Bournemouth otthonában gyűjtötte be a három pontot (1–2).

A menedzsert váltó Everton szépen búcsúztatta a csapatot átmenetileg irányító David Unsworth-t, Rooney vezérletével 4–0-ra győzött. Az angol támadó a 18. percben még büntetőt rontott, de a kipattanót befejelte, a tíz perccel később közelről belsőzött a kapuba, a 66. percben pedig saját térfeléről vette be a messzire kifutó Hart hálóját – utóbbi kettő között a West Ham is kihagyott egy büntetőt Lanzini révén. Rooney 2272 nap után triplázott újra a PL-ben (és még Ashley Williams is betalált).

A listavezető Manchester City öngóllal szerzett vezetést a Southampton ellen, de negyedórával a vége előtt egyenlítettek a vendégek. Amikor már úgy tűnt, hogy iksz a vége, jött Sterling, és a 96. percben 17 méterről a kapu bal oldalába tekert, eldöntve a meccset (2–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Burnley 1–2 (J. King 79., ill. Wood 37., Brady 65.)
Arsenal–Huddersfield Town 5–0 (Lacazette 3., Giroud 68., 87., A. Sánchez 70.,Özil 72.)
Chelsea–Swansea City 1–0 (Rüdiger 55.)
Everton–West Ham United 4–0 (Rooney 18., 28., 66., A. Williams 78.)
Manchester City–Southampton 2–1 (Van Dijk 47. – öngól, Sterling 96., ill. Oriol Romeu 75.)
Stoke City–Liverpool 0–3 (Mané 17., Szalah 77., 83.)

1. Manchester City 14 13 1 44–9 +35 40
2. Manchester United 14 10 2 2 32–8 +24 32
3. Chelsea 14 9 2 3 25–11 +14 29
4. Arsenal 14 9 1 4 28–16 +12 28
5. Liverpool 14 7 5 2 28–18 +10 26
6. Burnley 14 7 4 3 14–11 +3 25
7. Tottenham 14 7 3 4 22–12 +10 24