PL: az 5. ötös – Agüero-rekord a City-mészárláson

2015.10.03. 17:54
Agüero egymaga kivégezte a Newcastle-t, megdöntve Defoe gyorsasági gólcsúcsát (Fotó: Reuters)
A Manchester City egy elképesztő, hétgólos meccsen 6–1-re legyőzte a Newcastle-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában. Sergio Agüero 20 perc alatt öt gólt szerzett.

MANCHESTER CITY–NEWCASTLE

Kevés csapat van, amely a Chelsea ellen kap új erőre, a Newcastle-nél azonban úgy tűnt, ez a helyzet. A szenvedő „szarkák” zsinórban három bajnoki vereség után a „kékek” ellen egészen a 86. percig vezettek, José Mourinho alakulata azonban csak elvitt egy pontot a St. James' Parkból.

Sokáig nem örülhettek a jó teljesítménynek a fekete-fehérek, a Manchester City ugyanis két PL-vereség után szintén kötelező győzelemre hajtott.

Egy statisztikai adatban bízhattak a hazaiak, ha Fernandinho a pályán van, nagy baj nem lehet. A brazillal a kezdőben átlagosan 2.5 gólt szerez a manchesteri alakulat a PL-ben.

A meccset ennek ellenére – nem kis meglepetésre – a Newcastle kezdte jobban, amely villámgyorsan a vezetést is megszerezte: a két nyári szerzemény hozta össze a gólt, Wijnaldum Alekszandar Mitrovics fejére emelte a labdát, és a szerb csukafejessel fejezte be az akciót (0–1).

A Bacary Sagnát pihentető City azonnal kitámadt a gyors gól után, és bár a kontrákkal akár meg is duplázhatta volna előnyét a Newcastle, összejött még az első félidőben az egyenlítés. David Silva emelése után Fernandinho a bal oldalról Sergio Agüero elé bólintotta a labdát, az argentin pedig szintén fejjel nem hibázott (1–1).

Agüero ezzel a 80. gólját szerezte az angol ligában. Az argentin 128 meccs alatt jutott eddig a gólszámig, nála gyorsabban csak Alan Shearernek és Ruud van Nistelrooynak jött össze a nagy nyolcvanas. Thierry Henrynak 132 bajnokira volt szüksége hasonló eredményhez.

Sokat a következő Agüero-gólra sem kellett várni, az argentin a fordulás után azonnal bevette a Newcastle kapuját, lövésébe Gouffran a lehető legrosszabbul ért bele (2–1).

És a mesterhármas is gyorsan meglett. Agüerót De Bruyne ugratta ki, a City tízese pedig tökéletesen lépett ki, majd laza mozdulattal átemelte Tim Krult (3–1).

Teljesen szétcsúszott a Newcastle, Kevin De Bruyne pedig megforgatta a kést a „szarkákban”, egy beadás után zseniális mozdulattal, kapásból vágta be az ötös sarkáról a felső sarokba a labdát (4–1).

Aki azt hitte, itt a kivégzés vége, annak a Robert Lewandowskit „másoló” Agüero mutatta meg, milyen, amikor formában van.

Kun 497 perces gólcsendet tört meg szombaton, egyenesen ötnél állva meg a Newcastle ellen!

Előbb David Silva gyors passzából talált be (5–1), majd De Bruyne sokadik jó indítása után bevágta az ötödiket is (6–1). Mesterötös, húsz perc alatt…

20 perc alatt mesterötös – ilyen, ha formában van Agüero (Fotó: Reuters)

A City 20 perc alatt rámolt be hatot, amivel új Premier League-rekordot állított fel. De Agüero is csúcstartó lett: ő lett az egy meccsen leggyorsabb ötöt hintő játékos a PL-ben Jermain Defoe 2009-es 36 percét adva át a múltnak.

Rajtuk kívül csupán Alan Shearer, Andy Cole és Dimitar Berbatov volt képes mesterötösre az angol elitligában.

Az Agüero-rohamnak Manuel Pellegrini vetett véget, Wilfred Bonyt küldte a pályára az argentin helyére, így újabb gól már nem született.

Könnyen lehet, hogy csak átmenetileg, de a Manchester City a tabella élére állt. Méghozzá – finoman szólva – stílusosan.

A TÖBBI, 16 ÓRAKOR KEZDŐDŐ TALÁLKOZÓN

Újonc az újonc ellen, a Bournemouth a Watfordot fogadta, és és végig izgalmas meccsen 1–1-et játszott vele. A „lódarazsak” találatát Odion Ighalo szerezte. A nigériai legutóbbi öt PL-meccsén rendre betalált.

A szezont remekül kezdő West Ham meglepetésre csak ikszelt az eddig szenvedő, az idényben győzelem nélkül álló Sunderlanddel, míg a Norwich mindhárom pontot „átadta” otthon a Leicesternek. Az Aston Villa otthon kapott ki a Stoke-tól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Norwich City–Leicester City 1–2 (Mbokani 68., ill Vardy 28. – 11-esből, Schlupp 47.)
Manchester City–Newcastle United 6–1 (Agüero 42., 49., 50., 60., 62., De Bruyne 53., ill. Mitrovics 18.)
Aston Villa–Stoke City 0–1 (Arnautiovic 55.)
AFC Bournemouth–Watford 1–1 (Murray 28., ill. Ighalo 55.)
Sunderland–West Ham United 2–2 (Fletcher 10., Lens 22., ill. Jenkinson 45., Payet 60.)