Delph csodagólja okozta a Chelsea vesztét

2014.03.15. 18:25
Delph csodagólja döntött a Chelsea ellen (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén az Aston Villa hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t.
MOURINHO BÍRÓZOTT

„Nem tudom, hogy miért állítottak ki. Kérdeztem a játékvezetőt, de nem akart velem beszélni. Egy játékos agresszíven közeledett a futballistám felé: Gabriel Agbonlahor kispados volt, mégis a pályára ugrott, és nagyon agresszív volt. Mindenki felugrott a kispadról, én is és az asszisztensem is, sok ember volt ott" – mondta az Aston Villa elleni találkozót követően José Mourinho.

„Talán Mr. Foy azt gondolta, hogy agresszív voltam, nem tudom. Nem szobrok játsszák a futballmeccseket, úgyhogy mindenkit kiállíthatott volna. Nagyon, de nagyon szerencsétlenek vagyunk, hogy ismét egy ilyen játékvezetői teljesítményt kellett átélnünk. És ez nem egyetlen hibáról szól, hogy valami tizenegyes volt vagy nem, ez egy egész, kilencvennégy perces teljesítményről szól."

VIDEÓ A KÉRDÉSES ESETEKRŐL ITT!

A Chelsea-nek nem kellett pályára lépnie a héten a BL-ben, így nyugodtan készülhetett az Aston Villa elleni idegenbeli találkozóra. José Mourinho együttese remek formában van a Premier League-ben, amelyben legutóbb a 15. fordulóban szenvedett vereséget, vagyis tizennégy mérkőzés óta veretlen.

Bár szinte rögtön az első percben ápolni kellett a vendégek brazil támadóját, Williant, jól kezdte a találkozót a londoni együttes, amelyben az egyetlen csatár, Fernando Torres kétszer is a kapu mellé fejelt az első negyedórában. Jöttek aztán a brazilok is, a percek alatt felépülő Willian és Oscar is megtornáztatta Guzant, de a befejezések nem jöttek össze, ahogy a másik oldalon látványosan futballozó Bentekének sem.

Az első félidő végig kiegyenlített játékot hozott, három perccel a szünet előtt azonban betalált a Chelsea, igaz, az állás így is maradt 0–0. Oscar beadását Matics levette két méterre a kaputól, majd Guzan mellett be is gyötörte a labdát. A játékvezető kivárt az akciónál, és végül úgy döntött, hogy a szerb középpályás a találata előtt kézzel is beleért a labdába, így a gól helyett szabadrúgást ítélt kifelé.

A fordulás után teljesen átvették a meccs irányítását a londoniak, sokkal többet is volt náluk a labda, de a vezető gólt így sem tudták begyötörni.

A 70. percben emberhátrányba került a Chelsea. Willian lerántotta Westwoodot a középpálya közepén. A brazilnak már volt egy sárgája, a szabálytalanságot követően pedig megkapta a másodikat is, így mehetett zuhanyozni.

A kiállítás után felpörögtek az események, egyre jobban játszott emberelőnyben a Villa, a vendégek pedig továbbra sem találták a rést a hazai védők között. A 82. percben a vezetést is megszerezte az Aston Villa. A frissen beálló Albringhton ellépett a bal szélen, középre gurított, bent Delph érkezett, és zseniális mozdulattal, visszanyúlva, kapásból elpöccintette Cech mellett a labdát. 1–0

A végén még az ellenfelét megtaposó Ramirest is kiállította a játékvezető, majd Mourinhót is a lelátóra küldte reklamálás miatt, de az eredmény már nem változott, a „kékek" 1–0-s vereséget szenvedtek. A Chelsea legutóbb 2013 decemberében kapott ki a bajnokságban.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Március 15., szombat
Aston Villa–Chelsea 10 (Delph 82.)
KORÁBBAN

Everton–Cardiff 21 (Deulofeu 59., Coleman 93., ill. Cala 68.)
Fulham–Newcastle United 1–0 (Dejagah 68.)
Southampton–Norwich 4–2 (Schneiderlin 5., Lambert 57., J. Rodriguez 73., Gallagher 97., ill. Elmander 86., Snodgrass 87.)
Stoke–West Ham United 3–1 (Odemwingie 33., 79., Arnautovic 69., ill. Carroll 5.)
Sunderland–Crystal Palace 0–0
Swansea–West Brom 1–2 (Lamah 2., ill. Sessegnon 52., Mulumbu 85.)

1. Chelsea 30 20 6 4 56–23 +33 66
2. Manchester City 27 19 3 5 71–27 +44 60
3. Liverpool 28 18 5 5 73–35 +38 59
4. Arsenal 28 18 5 5 52–28 +24 59
5. Tottenham 29 16 5 8 37–37 0 53
6. Everton 28 14 9 5 40–28 +12 51