PL: Arteta döntetlennel mutatkozott be az Arsenal kispadján

B. A.B. A.
2019.12.26. 17:54
Pierre-Emerick Aubameyang egyenlített a Bournemouth ellen (Fotó: AFP)
Sorozatban negyedik tétmérkőzésén maradt nyeretlen az Arsenal, amely 1–1-es döntetlent játszott a Bournemouth otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában. A Chelsea hazai pályán szenvedett meglepő vereséget, a „kékek” két góllal kaptak ki a Southamptontól.

Első mérkőzésére készült az Arsenal kispadján Mikel Arteta, aki három helyen változtatott a legutóbbi kezdőcsapathoz képest, rutinosabbá téve az észak-londoni kezdőcsapatot: visszakerült Alexandre Lacazette és Mesut Özil, rajtuk kívül az eltiltásból visszatérő Szokratisz Papasztathopulosz is ott volt a pályán a Bournemouth ellen.

A különbség, ha nem is nagymértékben, de meglátszott az Arsenal játékán, a vendégek fél óra alatt többet próbálkoztak kapura lövéssel, mint az Everton és a Manchester City elleni meccseken összesen, a pontosság mindazonáltal hiányzott, a kilenc kísérlet egyike sem találta el a kaput.

A túloldalt Bernd Lenónak kétszer is bravúrra volt szüksége, a 35. percben azonban ő is tehetetlen volt: Jack Stacey került a védelem mögé a jobb szélen, a beadásra Dan Gosling érkezett jó ütemben, és három méterről a kapuba lőtt (1–0).

Az első óra végéhez érve megduplázhatta volna előnyét a Bournemouth, Leno azonban ismét a helyén volt. Egy perccel később jött a büntetés, Reiss Nelson lövése egy védőn megpattanva jutott el Pierre-Emerick Aubameyangig, aki nem hibázta el a kínálkozó lehetőséget (1–1). Az Arsenal előző 16 idegenbeli bajnoki góljából 11 a gaboni támadó nevéhez fűződik.

A győztes gól megszerzéséhez mindkét csapat előtt adódott lehetőség, ám Lacazette-et szemben a kapuval szerelni tudták az utolsó pillanatban, míg Callum Wilson hiába talált a kapuba, lesről tette ezt.

Az utóbbi hetekben felemás formát mutató Chelsea ezúttal a rosszabbik arcát mutatta a Boxing Dayen: Frank Lampard együttese hiába birtokolta sokkal többet a labdát, a Southampton kevés lehetőségei közül kihasznált kettőt, és ez elég volt a győzelemhez: előbb Michael Obafemi tekert nagyszerűen a jobb felsőbe, majd a hajrához érve Nathan Redmond pöckölte el finoman a labdát Kepa Arrizabalaga mellett (0–2). A Chelsea nyolc év után veszített el egymást követő két hazai mérkőzést a Premier League-ben.

Carlo Ancelotti győzelemmel mutatkozott be az Everton élén, míg a londoni derbi a Crystal Palace sikerével zárult – Hegyi Krisztián ugyan bekerült a West Ham United utazó keretébe, ám végül a kispadra nem ülhetett le.