Második helyen az Arsenal, temetheti a BL-t a Liverpool?

2015.04.04. 13:40
Héctor Bellerín tekerésével kezdte meg a gólgyártást az Arsenal (Fotó: Reuters)
Az Arsenal meg sem állt négy gólig a Liverpool ellen a Premier League 31. fordulójában. Az Arsenal zsinórban kilencedszer diadalmaskodott odahaza a bajnokságban, és újabb sikerével a tabella második helyére ugrott. Hogy mennyi időre, arról a Manchester City dönt majd, míg a Liverpool sokak szerint ezzel a bukással eltemetheti Bajnokok Ligája-álmait.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Arsenal–Liverpool 4–1 (Bellerín 37., Özil 40., A. Sánchez 45., Giroud 91., ill. Henderson 76. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az újabb Arsenal–Liverpool rangadó előtt nem a szokásos derbit megelőzős szájkaratéval, hanem a meglebegtetett Theo Walcott–Raheem Sterling-játékoscserével foglalta el magát a brit sajtó. A két szélső közül végül csak a liverpooli Sterling kezdett, Walcott mellett a londoniaktól Jack Wilshere, Alex Oxlade-Chamberlain, Mikel Arteta, Mathieu Debuchy, Wojciech Szczesny és Abou Diaby volt maródi, míg a vendégektől Martin Skrtel és Steven Gerrard eltiltás, José Enrique, Jon Flanagan és Adam Lallana sérülés miatt hiányzott.

Rodgers: Így nehéz lesz kiharcolni a BL-indulást

„Most már nagyon nehéz lesz bekerülnünk a legjobb négy közé – értékelt Brendan Rodgers. – Ez olyan találkozó volt, amelyből sokkal jobban kellett volna kijönnünk. Csalódást keltő a végeredmény. Gyengén kezdtük a meccset, az első tíz percben rögtön magunkra húztuk az ellenfelet, a góloknál katasztrofálisan védekeztünk. Az előző hat idegenbeli bajnoki mérkőzésünkön nem kaptunk gólt, most rögtön négyet is…”

„Csodálatos nap volt, nagyon fontos mérkőzésen gyűjtöttük be a három pontot – mondta sokkal pozitívabb hangnemben Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere. – Megvoltak a lehetőségeink, de ami ennél sokkal fontosabb, könyörtelenül ki is használtuk őket. Jól játszott ellenfelünk, de ha megnézzük a tabellát és azt, hány gólt szerzett a két csapat, semmi meglepő nincs a végeredményben.”

A találkozó első perceiben állandó veszély lebegett a Pool mérkőzés előtti csaknem 10 órás sorozata (bizony, a „vörösök” ekkor már ennyi ideje nem kapituláltak a PL-ben idegenben) fölött, ám sem Santi Cazorla, sem Aaron Ramsey nem értékesítette helyzetét. „Ijedtében” kétszer is helyzetbe került a Liverpool, ám a kapu(s) felé száguldó Sterlinget les miatt megállították (tévesen), Lazar Markovics pedig 100 százalékos ziccert szeretett volna faragni a 99 százalékosból, vesztére.

Végül 596 perc után szakadt meg a Liverpool sorozata, amelynek egy szép egyéni akció végén Héctor Bellerín vetett véget (1–0), majd az addig nem sokat mutató Mesut Özil a jobb sarokba postázott egy szabadrúgást (2–0), és hogy nagyon elmenjen a kedve a látogatóknak az első félidőtől, arról egy Alexis Sánchez-bomba (3–0) gondoskodott.

A pihenőt követően nagy elánnal vetették magukat újra harcba a felek, háromgólos Arsenal-vezetés ide vagy oda, és bizony több helyzet is adódott a csapatok előtt. Arsene Wenger érezte a veszélyt, beküldte Gabriel Paulistát (őt Laurent Koscielny sérülése miatt kényszerből), Mathieu Flaminit és Danny Welbecket is, míg Brendan Rodgers Daniel Sturridge-nek szavazott bizalmat. A hajrá izgalmas lehetett volna, mert Sterling kiharcolt, Jordan Henderson meg értékesített egy büntetőt (3–1), ám Emre Can jó tíz perccel a vége előtt másodszor is összehozott magának teljesen fölöslegesen egy sárga lapot. Olivier Giroud góllal büntetett még a ráadásban: 4–1, könnyedén nyert odahaza a londoni csapat a forduló rangadóján.

A Wenger-csapat zsinórban kilencedszer diadalmaskodott odahaza a bajnokságban, és újabb sikerével a tabella második helyére ugrott. Hogy mennyi időre, arról a Manchester City dönt majd, míg a Liverpool sokak szerint ezzel a bukással eltemetheti Bajnokok Ligája-álmait.

1. Chelsea 29 20 7 2 61–25 +36 67
2. Arsenal 31 19 6 6 62–32 +30 63
3. Manchester City 30 18 7 5 62–28 +34 61
4. Manchester United 30 17 8 5 52–27 +25 59
5. Liverpool 31 16 6 9 45–36 +9 54
6. Southampton 30 16 5 9 42–21 +21 53
7. Tottenham 30 16 5 9 50–45 +5 53
8. Swansea 30 12 7 11 34–38 –4 43