Jó volt az iksz az Arsenal ellen – a Chelsea játékosai örültek

2015.04.26. 16:54
Nem bírtak egymással a csapatok a londoni derbin (Fotó: Action Images)
A Manchester Cityvel szemben kilencpontos előnnyel és kettővel kevesebb meccsel várta a Chelsea az Arsenal elleni rangadót. José Mourinho együttesének az „ágyúsokkal” szemben tíz egység előnyük volt, így a döntetlen tökéletes eredmények tűnt. A jó első félidő és feledhető második után ikszeltek is a csapatok az Emirates-ben.

HAT CHELSEA-S AZ ÉV CSAPATÁBAN

Az angol profi labdarúgók szervezete (PFA) nyilvánosságra hozta – a játékosok szavazatai alapján – az Év csapatát a Premier League-ben.
A legjobb tizenegyben a listavezető Chelsea hat futballistája kapott helyet, még úgy is, hogy a kiemelkedően legtöbb assziszttal rendelkező (16) Cesc Fabregas nincs ott a névsorban.
Más klub nem „delegál” egynél több játékost az összeállításba, a bajnoki címvédő Manchester Cityből egy futballista sem került be.
A szezon legjobb és legjobb fiatal játékosának járó díjat ma este a PFA gálája keretében adják át a londoni Grosvenor House-ban.

AZ ÉV CSAPATA A PREMIER LEAGUE-BEN A PFA-NÁL: David de Gea
(spanyol, Manchester United) – Ryan Bertrand (angol, Southampton), Gary Cahill (angol, Chelsea), John Terry (angol, Chelsea), Braniszlav Ivanovics (szerb, Chelsea) – Nemanja Matics (szerb, Chelsea) – Eden Hazard (belga, Chelsea), Philippe Coutinho (brazil, Liverpool), Alexis Sánchez (chilei, Arsenal) – Harry Kane (angol, Tottenham Hotspur), Diego Costa (brazil-spanyol, Chelsea)

Arsene Wenger eddig 12-szer próbálta meg az Arsenallal legyőzni José Mourinho Chelsea-jét – sikertelenül. Az első megnyert meccsre továbbra is várnia kell a francia menedzsernek.

Az Arsenal elleni meccs előtt a „kékek” tudták, két győzelem már bajnoki címhez segítheti őket. Ennek ellenére Mourinho a pontszerzést tartotta a legfontosabbnak, ezért egyáltalán nem erőltetett semmit a vendégcsapat.

Az első félidő nagy iramot, kiegyenlített játékot, de kevés helyzetet hozott. Két tizenegyesgyanús helyzet borzolta az idegeket, de a bíró mindkét esetben túlzásnak érezte, hogy közbeavatkozzon. Pedig David Ospina igen „kegyetlenül” tarolta le Oscart, akit a szünetben le is kellett cserélni. A brazil kettős látásra panaszkodott.

Nem sokkal később Cesc Fabregas lábát koccolta össze Santi Cazorla a 16-oson belül. Az Arsenal spanyolja ugyan visszahúzta a lábát, a Chelsea spanyolja meg indokolatlanul nagyot esett, de a büntető nem lett volna meglepetés. Ehelyett sárgát kapott Fabregas.

Az Arsenal-pályán először Chelsea-mezben játszó Fabregast néhányan phujjolással fogadták, de később lecserélésénél sok hazai meg is tapsolta a klubot 2003 és 2011 között erősítő világ és Európa-bajnokot.

És, hogy Michael Olivernek tényleg ne legyen esélye a hét játékvezetője címre, a másik oldalon Gary Cahill 16-oson belül kezezésénél is nagyvonalúan tovább engedte a játékot.

Fabregast nem mindenki fogadta szívesen az Arsenal szurkolói közül, de van, aki megtapsolta (Fotó: Action Images)

A félidő utolsó öt percében hevesen támadott az Arsenal, de csak a 44. percben találta el a kaput először hazai lövés – Özil próbálkozása Courtois kezében halt el. 0–0

A második félidő elején visszaesett az iram. Inkább a Chelsea kezdeményezett, de semmit nem kockáztatott, hiszen az egy ponttal is elégedett lett volna Mourinho. Az Arsenal viszont ezekben a percekben egészen gyenge játékot mutatott be, minden erejét felemésztette a hazaiaknak a védekezés.

Rengeteg volt a hiba, kifejezetten unalmas, helyzetek nélküli játszadozást láthattunk. Aztán a Chelsea valósággal eldugta a labdát a hazaiak előtt, olykor percekig is adogattak a kék mezesek, és ha kellett, még Courtois-t is bevonták a játékba.

Az utolsó percekben füttyszót lehetett hallani, a hazai közönség elégedetlenkedett. Bár, ha jobban belegondolunk, a listavezető ellen nem is olyan rossz eredmény az az egy pont, kialakított helyzetek nélkül pedig valóságos ajándék. Az Arsenal a szezonban először játszott gól nélküli döntetlent a bajnokságban.

A meccs után a vendégek úgy ölelgették egymást, mintha már megnyerték volna a bajnokságot, és nagyjából igazuk is van. Mourinho pedig továbbra is veretlen Wenger ellen. A Chelsea a hét közben a Leicester elleni meccs után még nem biztos, hogy bajnok lesz, a hét végén azonban a Crystal Palace elleni bajnokival matematikailag is bebiztosíthatja aranyérmét.