PL: a West Ham nem tudott előzni, a Soton is az MU nyakán

2016.02.13. 18:14
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Southampton 1–0-ra legyőzte a Swansea Cityt idegenben. A Soton már több mint kilenc órája (!)  nem kapott gólt az angol bajnokságban (gyakorlatilag Fraser Forster kapus szerepeltetése óta), győzelmét pedig ezúttal is egy bólintás hozta el. Shane Long találata már a kikötővárosiak 11. gólt eredményező fejesét jelentette, ezzel egyik másik PL-csapat sem veszi fel a versenyt.

A West Ham United elszalasztotta az esélyt, hogy megelőzze a tabellán a Manchester Unitedet, mert a Norwich City vendégeként csak döntetlent ért el. A „kalapácsosok” azonban alighanem így is örülnek az egy pontnak, hiszen három perc alatt kétszer betalálva egyenlítettek ki a második félidőben. Dimitri Payet ezúttal is elemében volt: gólt és asszisztot jegyzett.West Ham United elszalasztotta az esélyt, hogy megelőzze a tabellán a Manchester Unitedet, mert a Norwich City vendégeként csak döntetlent ért el. A „kalapácsosok” azonban alighanem így is örülnek az egy pontnak, hiszen három perc alatt kétszer betalálva egyenlítettek ki a második félidőben. Dimitri Payet ezúttal is elemében volt: gólt és asszisztot jegyzett.

A másik két újonc közül az egyik vigadhatott, a másik szomorkodott: a Watford Troy Deeney duplájával bevette a Crystal Palace erődjét, míg a Bournemouth simán kikapott otthon a Stoke Citytől. A Palace-ból Emmanuel Adebayor volt eredményes, aki 475 nap után örülhetett ismét gólnak a PL-ben – a londoniak ennek ellenére kilenc meccs óta nyeretlenek a bajnokságban.

Az Everton hiába birtokolta 76 százalékban a labdát, illetve volt a javára 33:5 a kapu felé tartó lövések (2003 augusztusa óta nem lőtt egy csapat ilyen sokszor kapura!) és 14:1 a szögletek aránya, kudarcot vallott a West Bromwich Albionnal szemben, amely az egyetlen szöglete után gólt ért el.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Swansea City–Southampton 0–1 (Long 69.)
AFC Bournemouth–Stoke City 1–3 (Ritchie 57., ill. Imbula 9., Afellay 52., Joselu 55.)
Crystal Palace–Watford 1–2 (Adebayor 45., ill. Deeney 16., 82. – az elsőt 11-esből)
Everton–West Bromwich Albion 0–1 (Rondón 14.)
Norwich City–West Ham United 2–2 (Brady 54., Hoolahan 65., ill. Payet 74., Noble 76.)
KORÁBBAN
Sunderland–Manchester United 2–1 (Hazri 3., De Gea 82. – öngól, ill. Martial 39.)