PL: a West Ham ellen szakadt meg a Chelsea szériája

2018.09.23. 16:22
Eden Hazard-ék ezúttal nem tudtak győzni (Fotó: AFP)
Gól nélküli döntetlennel zárult a West Ham United–Chelsea londoni derbi az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában.

A „kékek” az idénybeli mind a hat meccsüket megnyerték eddig, most azonban a legnagyobb helyzeteket is kihagyták.

Az első lehetőségre a 12. percig kellett várni, Eden Hazard lapos lövése nem okozott gondot Fabianskinak.

Hiába az óriási mezőnyfölény, ezt követően a West Ham vált veszélyesebbé, és Michail Antonio rövid idő alatt kétszer is nagy helyzetbe került, de előbb a jobb felső sarkot kerülte el a lövése, majd Kepa védett.

Az első félidő zárásaként Kanté közeli fejese után szállt mellé a labda, így gól nélküli állás mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően sem változott a játék összképe, a félidő derekán Morata óriási helyzetben fejbe rúgta a kapust, míg az utolsó negyedóra kezdetén David Luiz távoli lövését „nyelte le” Fabianski.

A 77. percben aztán a West Ham juthatott volna előnyhöz, ha Jarmolenko közelről, senkitől sem zavartatva fejjel eltalálja a kaput.

A meccs hajrája aztán már a Chelsea-é volt, előbb Kanté lőtt a léc fölé, majd a ráadás pillanataiban Barkley távoli lövését piszkálta ki a kapus, mielőtt Willian szúrt el egy ordító ziccert, így a „kékek” ezúttal nem tudták megszerezni a három pontot.
ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Arsenal–Everton 2–0
(Lacazette 56., Aubameyang 59.)
West Ham United–Chelsea 0–0

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 1–2 (Knockaert 93., ill. Kane 42. – 11-esből, Lamela 76.)
Burnley–AFC Bournemouth 4–0
(Vydra 39., Lennon 41., Barnes 84., 89.)
Cardiff City–Manchester City 0–5 (Agüero 32., B. Silva 35., Gündogan 44., Mahrez 67., 89.)
Crystal Palace–Newcastle United 0–0
Leicester City–Huddersfield Town 3–1 (Iheanacho 20., Maddison 66., Vardy 74., ill. M. Jörgensen 5.)
Liverpool–Southampton 3–0 (Hoedt 10. – öngól, Matip 21., Szalah 45+3.)
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Fred 18., ill. Moutinho 53.)
Fulham–Watford 1–1