PL: a Tottenham Szon Hung Min 8. góljával gyűrte le a Burnleyt

B. L.B. L.
2020.10.26. 22:54
Szon Hung Min már a nyolcadik bajnoki gólját szerezte az idényben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának záró mérkőzésén a Tottenham idegenben 1–0-ra legyűrte a Burnleyt.

A négy meccs után csak egy ponttal álló Burnley veszélyeztetett először, de Barnes hiába lőtte ki szépen a rövid alsót, harmadmagával már masszív lesen tartózkodott ezt megelőzően.

Hiába birtokolta kétszer annyit a labdát a Tottenham, a játékrész hajrájában Llorisnak kellett résen lennie, de Westwood lövésénél megőrizte kapuját a góltól.

A fordulást követően sem lett sokkal veszélyesebb a Spurs, sőt Tarkowski fejesénél a vendégvédőknek kellett blokkolniuk.

Negyedórával a vége előtt végül a londoniak is eltalálták a kaput: előbb Szon Hung Min lövését még szögletre blokkolták a hazaiak, a szöglet után viszont Kane csúsztatásába belestukkolt a dél-koreai, ez pedig már védhetetlennek bizonyult (0–1).

Ez már a 29. PL-gól volt, amit ez a kettős összehozott, ennél többet csak a Didier Drogba, Frank Lampard (36) duó alkotott.

A Tottenham végül 1–0-ra nyert, ezzel a legutóbbi 29 idegenbeli bajnokijából harmadszor zárt kapott gól nélkül – az előző idényben két gól nélküli döntetlenje volt, a kieső Bournemouth, Watford duó ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Brighton–West Bromwich Albion 1–1 (Livermore 40. – öngól, ill. Ahearne-Grant 83.)
Burnley–Tottenham Hotspur 0–1 (Szon Hung Min 76.)