PL: a régi Rooney is kevés volt, elképesztő meccsen botlott az MU

2016.01.12. 22:42
Hatgólos döntetlent hozott a két United nagy csatája (Fotó: Reuters)
Hiába szárnyalt hosszú idő után ismét Wayne Rooney a Manchester Unitedben, a „vörös ördögök” nem tudtak nyerni a Newcastle United vendégeként. A Premier League 21. fordulójának mérkőzésén 3–3-as döntetlen született eseménydús kilencven percet követően. Az Aston Villa 19 nyeretlen forduló után gyűjtötte be ismét a három pontot, a Crystal Palace-t győzte le a sereghajtó birminghami együttes.

David de Gea 200. alkalommal húzta magára a Manchester United mezét a St. James' Parkban, így igazi mérföldkővel kezdődött a mérkőzés. A folytatásban is volt okuk az ünneplésre a Manchester United drukkereinek, miután a vendégek a 9. percben vezetést szereztek – büntetőből.

Marouane Fellaini fejesét követően a hátvéd Mbemba kezéhez ért a labda, a játékvezető pedig nem hezitált, befújta a tizenegyest, amelyet Wayne Rooney értékesített (0–1).

Rooney 2014 novemberét követően tudott ismét két egymást követő angol bajnoki mérkőzésen eredményes lenni (másfél hete a Swansea ellen győztes gólt jegyzett), emellett pedig karrierje 13. találatát szerezte a Newcastle ellen. Ezzel a „szarkák” számítanak az angol válogatott csatár kedvenc ellenfelének, holtversenyben az Aston Villával.

Az első góllal rekord is született: a Premier League-érában egyetlen játékos sem szerzett annyi gólt büntetőből a Manchester Unitedben, mint Wayne Rooney (19).

A folytatásban a Manchester United birtokolta többet a labdát, de helyzeteket nem igazán sikerült kialakítania. A 38. percben aztán jött az újabb gól, már akcióból. Herrera kínálta meg tökéletes passzal Rooneyt, aki szép lövőcsel után hozta hatalmas helyzetbe Jesse Lingardot, aki közelről, a kapus lábai között lőtt a hálóba (0–2).

Több mint egy évet kellett várni arra, hogy Rooney ismét gólt és gólpasszt is jegyezzen ugyanazon a PL-mérkőzésen. A mait megelőzően hasonlóra 2014 decemberében volt példa.

Nem omlott össze az újabb manchesteri góltól a Newcastle, négy perccel később Georginio Wijnaldum használta ki a „vörös ördögök” védelmének rendezetlenségét, és közelről mattolta a jubiláló David de Geát (1–2). A 2015 nyarán igazolt holland válogatott támadó eddig nyolc gólt szerzett a PL-ben, mindegyiket hazai pályán.

A második félidő elején Lingard ordító ziccerben hibázott (nem sokkal később le is kapta a pályáról Van Gaal, Depay állt be a helyére), és foghatta is a fejét a 66. percben, mert egy hazai szögletet követően lerántás miatt a Newcastle is tizenegyest kapott. A labdához Alekszandar Mitrovics állt oda, és a szerb csatár is higgadtan a kapuba gurított, De Geának esélyt sem adott (2–2).

A második kapott góltól kissé megzavarodott a Manchester, de idővel rendezte a sorokat és visszavette a vezetést. Depay lendületet tudott vinni a vendégek támadójátékába, a holland szélső remek cseleinek és lepattanó lövésének volt köszönhető, hogy a labda a 79. percben Wayne Rooney elé került, a csatár pedig 17 méterről, belsővel a jobb felső sarokba bombázta azt (2–3).

Rooney legutóbbi két angol bajnoki mérkőzésén pontosan annyi gólt (3) szerzett, mint az ezt megelőző 23 PL-meccsen összesen.

De itt még mindig nem ért véget a mérkőzés, volt hátra fordulat. A Newcastle United egy hátvéd, Paul Dummett megpattanó, bivalyerős lövése révén újabb gólt szerzett, így a 90. percben másodszor is egyenlített (3–3).

A játékvezető négy percet hosszabbított, de ez már csak ráadás volt, a két United remek, gólgazdag találkozón játszott igazságos döntetlent.

Két gól és egy gólpassz – Rooney mégsem örülhetett (Fotó: AFP)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az Aston Villa Joleon Lescott fejesgóljával győzte le a Crystal Palace-t, a birminghami együttes az első fordulót követően, 19 nyeretlenül megvívott bajnoki találkozó után nyert újra, Rémi Garde menedzser irányításával először.

A West Ham United az újonc Bournemouth otthonában az első félidő 17. percében hátrányba került, de a második játékrészben megfordította az állást, és végül magabiztosan 3–1-re megnyerte a mérkőzést – ezzel pedig a Manchester Unitedet megelőzve a tabella ötödik helyére lépett fel.

Érdemes megtekinteni az első WHU-gólt szerző Dimitri Payet találatát.

PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Newcastle United–Manchester United 3–3 (Wijnaldum 42., Mitrovics 67. – 11-esből, Dummett 90., ill. Rooney 9., 79. – az elsőt 11-esből, Lingard 38.)
Bournemouth–West Ham United 1–3 (Arter 17., ill. Payet 86., Valencia 75., 84.)
Aston Villa–Crystal Palace 1–0 (Lescott 58.)

1. Arsenal 20 13 3 4 34–18 +16 42
2. Leicester City 20 11 7 2 37–25 +12 40
3. Manchester City 20 12 3 5 39–21 +18 39
4. Tottenham 20 9 9 2 34–16 +18 36
5. West Ham 21 9 8 4 33–24 +9 35
6. Manchester United 21 9 7 5 27–20 +7 34