PL: a második félidőben lőtt gólokkal nyert a Chelsea a Palace ellen

2019.11.09. 15:24
Pulisic (22) utóbbi három bajnokiján ötödik gólját szerezte (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati első mérkőzésén a Chelsea hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t, így immár legutóbbi hat bajnokiján győzött sorozatban, míg a Palace nyeretlen szériája immár négy bajnokira nőtt.

A hétközi, Ajax elleni BL-thriller után a Crystal Palace ellen ugyan nem potyogtak úgy a gólok, ám rendkívüliségben így sem volt hiány: ezúttal a kapura lövések záporoztak Vicente Guiata kapujára, de Christian Pulisic, Emerson, Willian és a többiek sem tudtak túljárni az ihletett formában védő spanyol kapus eszén az első 45 percben.

A szünetig a kékek 11 alkalommal próbálták meg beszuszakolni a labdát a Palace kapujába sikertelünk – a vendégek egyszer sem jutottak lövéshez –, a második játékrészben viszont az első érdemleges támadásból megszerezték a vezetést: gyors rövidpasszos akció végén Willian tolta sarokkal a labdát Tammy Abraham elé, ő pedig nem is hibázott, 1–0!

Az egyre inkább szakadó esőben sem lankadt Lampardék lendülete, s végül bő tíz perccel a vége előtt a végig rendkívül agilisen futballozó Pulisic fejesével növelte előnyét a Chelsea – az amerikai az utóbbi három bajnokiján ötödik alkalommal volt eredményes, 2–0!

A mérkőzés végén aztán kiderült, hogy a Chelsea kapujában álló Kepa sem hiába ázott másfél órán keresztül, James McCarthy próbálkozását kellett fognia, így a Palace harmadik lövési kísérletéből végül csak feljegyzett egy kaput találó lövést.