PL: a Manchester City, a Pool és a Tottenham is győzött

2016.09.24. 17:58
Sergio Agüero rendes volt a swansea-i gyerekekkel, a csapatukkal azonban elbánt (Fotó: Reuters)
A Manchester City 3–1-re győzött a Swansea City otthonában, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tabelláját. A Liverpool és a Tottenham is nyert a 6. fordulóban.

Sergio Agüero kétszer szerezte meg a vezetést a Manchester Citynek, és mivel a Swansea csak egyszer tudott egyenlíteni (Fernando Llorente góljával), Pep Guardiola csapata továbbra is százszázalékos. A vendégek győzelmét Raheem Sterling biztosította be, aki nyolc mérkőzésen négy gólt és öt gólpasszt jegyez ebben a szezonban a Cityben.

A manchesteri gárdának ez volt idénybeli tizedik meccsén a tizedik győzelme. Ilyen jól korábban csak a Tottenham rajtolt az angol első osztályú együttesek közül (1960-ban 11 sikerrel kezdett a Spurs).

Ha James Milner gólt szerez a Premier League-ben, nem kap ki a csapata. Így volt ez ma is – 43. alkalommal –, két tizenegyest értékesített, a Liverpool pedig nemhogy nem kapott ki, hanem 5–1-re legyőzte a Hull Cityt, amely Ahmed el-Mohamadi kiállítása miatt a 29. perctől emberhátrányban játszott. A Pool negyedik gólját Coutinho szerezte, aki 2015 kezdete óta már nyolcadszor talált be a tizenhatoson kívülről.

Ian Rushnak is tetszett a Liverpool produkciója (Fotó: Reuters)

A Tottenham nyerőembere a dél-koreai Szon Hun Ming volt, akinek duplájára csak egy góllal válaszolt a Middlesbrough.

A Spurs és a Liverpool is megelőzte a dobogóról így leszoruló Evertont, amely alulmaradt a Bournemouth vendégeként.

A Sunderland a szezon során először talált be a 70. perc előtt, Jermain Defoe-nak ez ráadásul kétszer is sikerült, csapata azonban leadta előnyét, a vendég Crystal Palace pedig a 94. percben a győztes gólt is megszerezte.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Bournemouth–Everton 1–0 (Stanislas 23.)
Liverpool–Hull City 5–1 (Lallana 17., Milner 30., 71. mindkettőt – 11-esből, Mané 36., Coutinho 52., ill. Meyler 51.)
Middlesbrough–Tottenham Hotspur 1–2 (Gibson 65., ill. Szon Hun Ming 7., 23.)
Stoke City–West Bromwich Albion 1–1 (Allen 73., ill. Rondón 91.)
Sunderland–Crystal Palace 2–3 (Defoe 39., 60., ill. Ledley 62., McArthur 76., Benteke 94.)
Swansea City–Manchester City 1–3 (F. Llorente 13., ill. Agüero 9., 66. – a másodikat 11-esből, Sterling 77.)
18.30: Arsenal–Chelsea (Tv: Spíler Tv) – élőben az NSO-n!
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Leicester City 4–1 (Smalling 23., Mata 37., Rashford 40., Pogba 42., ill. D. Gray 60.)

1. Manchester City 6 6 18–5 +13 18
2. Tottenham 6 4 2 10–3 +7 14
3. Liverpool 6 4 1 1 16–9 +7 13
4. Everton 6 4 1 1 10–4 +6 13
5. Manchester United 6 4 2 12–7 +5 12
6. Arsenal 5 3 1 1 12–7 +5 10
7. Chelsea 5 3 1 1 10–6 +4 10
8. Crystal Palace 6 3 1 2 10–7 +3 10