PL: a Man. City lett a West Ham–Liverpool győztese

2019.02.04. 22:58
Küzdelmes mérkőzést hozott a West Ham United és a Liverpool összecsapása (Fotó: AFP)
A West Ham United hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a listavezető Liverpoollal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában, ezzel Jürgen Klopp együttesének három pontra olvadt az előnye a második helyezett Manchester City, s ötre a harmadik helyen álló Tottenhammel szemben.

A házigazda West Ham United úgy fogadta a Liverpoolt, hogy a két csapat legutóbbi négy mérkőzésén pontot sem szerzett, ráadásul mind a négy mérkőzésen négy-négy gólt kapott; legutóbb pontot 2016 decemberében szerzett, győzni pedig 2016 januárjában tudott a londoni klub a liverpooli ellen...

A 22. percben jártunk, amikor Sadio Mané tett egy lépést az újabb Pool-siker felé 7 méterről, estében a jobb alsó sarokba csavarva (0–1) – apró szépséghiba, hogy az asszisztot jegyző James Milner méteres lesen kapta a labdát. Ez volt az angol mindenes 81. gólpassza a Premier League-ben, ezzel megelőzve az örökranglistán David Beckhamet.

Csakhogy a West Ham a gól előtt sem úgy futballozott, mint aki egy újabb négygólos vereségtől retteg, s a kapott találat után sem zuhant össze. Sőt, a 28. minutumban egyenlített! Egy szabadrúgás-kombináció után Michail Antonio maradt üresen a tizenhatos jobb oldalánál, majd 13 méterről kilőtte a hosszú alsót (1–1).

A Liverpool a második félidőben mindent megpróbált támadásban, ám a jól tömörülő West Hamen sem Mané, sem Mohamed Szalah, vagy épp a csereként beállt támadópáros, Xherdan Shaqiri és Divock Origi sem talált fogást.

A hazaiak ezzel szemben kifejezetten veszélyesen kontráztak, Chicharito és Felipe Anderson lábában is ott volt a győzelmet érő találat, ám hol Alisson, hol a jó szerencse, de megmentette a Liverpoolt.

A döntetlennel Jürgen Klopp csapatának három pontra olvadt az előnye a közvetlenül mögöttük álló Manchester Cityvel szemben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
West Ham United–Liverpool 1–1 (Antonio 28., ill. Mané 22.)

KORÁBBAN
Manchester City–Arsenal 3–1(Agüero 1., 44., 61., ill. Koscielny 11.)
Leicester City–Manchester United 0–1(Rashford 9.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–0(Szon Hung Min 83.)
Brighton & Hove Albion–Watford 0–0
Burnley–Southampton 1–1(Barnes 94. – 11-esből, ill. Redmond 55.)
Chelsea–Huddersfield Town 5–0(Higuaín 16., 69., E. Hazard 45+1., 66. – az elsőt 11-esből, David Luiz 86.)
Crystal Palace–Fulham 2–0(Milivojevics 25. – 11-esből, Schlupp 87.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 1–3(André Gomes 27., ill. Rúben Neves 7. – 11-esből, R. Jiménez 45., Dendoncker 66.)
Cardiff City–AFC Bournemouth 2–0(B. Reid 5., 46. – az elsőt 11-esből)

1. Liverpool 25 19 5 1 56–15 +41 62
2. Manchester City 25 19 2 4 66–20 +46 59
3. Tottenham 25 19 6 51–24 +27 57
4. Chelsea 25 15 5 5 45–23 +22 50
5. Manchester United 25 14 6 5 49–35 +14 48
6. Arsenal 25 14 5 6 51–36 +15 47
7. Wolverhampton 25 11 5 9 33–32 +1 38