PL: a hajrára szoros lett, de ismét győzött a Man. City

2018.12.04. 22:54
Mahrez gólpasszt adott Sanénak, majd maga is betalált (Fotó: AFP)
A Manchester City 2–1-re legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának keddi mérkőzésén.

A bajnokságot kiválóan kezdő, ám a keddi találkozót megelőző négy bajnokiján mindössze egy pontot szerző Watfordhoz látogatott a Manchester City, amelynél Pep Guardiola ezúttal is megkeverte a kártyákat: Aymeric Laporte és Raheem Sterling is csupán a kispadon kapott helyet, míg Sergio Agüero sérülése nem jött rendbe, sőt, az argentin játéka kérdésessé vált a hétvégi, Chelsea elleni rangadón.

Nem kellett sokat várni az első nagyobb vendéglehetőségre, Leroy Sané a félpályánál megszerzett labdával végigszáguldott a Watford térfelén, hiába próbálta azonban átemelni Ben Fostert, az angol válogatott kapus résen volt, és bravúrral hárított. Nyolc perccel később még inkább reflektorfénybe került, Fernandinho kiváló kiugratása után Mahrez, Bernardo Silva, majd David Silva lehetőségénél is önfeláldozóan vetődött a labda elé, megmentve csapatát a góltól.

A félidő hajrájában már Foster sem segíthetett, Mahrez beívelése után Sané mellel juttatta a labdát a kapus lábai között a gólvonalon túlra (0–1).

A második félidőben gyorsan megduplázta előnyét Guardiola együttese, remek összjáték végén Mahrez lőtte ki a bal alsót (0–2). Az algériai szélső hatodszor talált be a Watfordnak, többször mint bármelyik másik csapatnak.

Egészen a hajráig úgy tűnt, hogy nem veszélyezteti semmi a Manchester City sikerét, aztán a 85. percben Abdoulaye Doucouré a védelem megingását kihasználva visszahozta a Watford reményeit (1–2).

Guardiola Otamendi után Laporte-ot is beküldte a hajrában, így a City öt védővel igyekezett megtartani egygólos előnyét, és bár a Watford nagy nyomás alá helyezte a címvédőt, nem tudott még egyszer betalálni.

A manchesteriek egymást követő hatodik győzelmükkel ötpontosra növelték az előnyüket a Liverpool előtt a tabellán, igaz, Jürgen Klopp csapata egy esetleges Burnley elleni sikerrel visszaállíthatja a kétpontos különbséget.

A Brighton Shane Duffy fejelő mozdulata miatt több mint egy órát emberhátrányban játszott a Crystal Palace ellen, ennek ellenére viszonylag simán legyőzte a londoni ellenfelét – érdekesség, hogy Leon Balogun és Florin Andone egyaránt az első félidőben állt be csereként, és még a szünet előtt betalált: előbbinek egy, utóbbinak kilenc percre volt hozzá szüksége.

A West Ham Unitedben Lucas Pérez megszerezte első bajnoki góljait új csapatában, az Arsenal korábbi támadó pontosan 700 nap elteltével talált be ismét a Premier League-ben – csapatának ez győzelmet ért a Cardiff City ellen.

A Bournemouth az első félidő közepére már kétgólos előnyben volt a Huddersfield ellen, végül 2–1-re nyert.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Huddersfield Town 2–1
(C. Wilson 5., Fraser 22., ill. Kongolo 38.)
Brighton & Hove Albion–Crystal Palace 3–1 (Murray 24. – 11-esből, Balogun 31., Andone 45+4., ill. Milivojevics 81. – 11-esből)
West Ham United–Cardiff City 3–1
(Lucas Pérez 50., 54., Antonio 61., ill. Murphy 96.)
Watford–Manchester City 1–2 (Doucouré 85., ill. Sané 40., Mahrez 51.)