PL: a hajrában mentett pontot az Arsenal a Wolves ellen

2018.11.11. 19:25
A Wolverhampton sokáig őrizte 1–0-s előnyét, a 87. percben azonban jött Mhitarjan, aki egy beívelésnek szánt labdával megszerezte az Arsenalnak az egy pontot érő egyenlítést az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában.

A Wolverhampton Raúl Jimenez centerezése után Ivan Cavaleiro találatával került előnybe a 13. percben (0–1). Ez volt az első alkalom a klub történetében, hogy Premier League-mérkőzésen egyáltalán a vezetést megszerezte az Arsenal ellen. Ivan Cavaleiro találatával került előnybe a 13. percben (0–1). Ez volt az első alkalom a klub történetében, hogy Premier League-mérkőzésen egyáltalán a vezetést megszerezte az Arsenal ellen.

Az Arsenal hiába birtokolta jóval 70 százalék felett a labdát, a helyzetek számában nem tudott jelentősen a vendégcsapat fölé nőni, sőt, a kapu eltaláló lövések számában a Wolves a hajráig jobban is állt.

Ám, ami számára a legfontosabb lett volna, a gólok számában nem tudott jobban zárni.

A 87. percben ugyanis a csereként beálló Henrih Mhitarjan 20 méterről a védők és a berobbanó támadók feje felett egyaránt elnyesve a labdát a bal felsőbe tekerte az Arsenal egyenlítő gólját (1–1).

Az Arsenal ezzel ötödik, a Wolverhampton a 11. a Premier League-ben.

A manchesteri derbi történéseiről ITT olvashat bővebben!