PL: a szünetben vezetett, majd teljesen összeomlott a Leicester

2020.07.12. 21:58
A Bournemouth fordított a Leicester City ellen (Fotó: AFP)
A Bournemouth hazai pályán 4–1-re legyőzte a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén.

A Bajnokok Ligájába vágyó Leicester City jól kezdte a találkozót, mezőnyfölényben futballozott, ami a 23. percben góllá érett. Kelechi Iheanacho adott középre az ötös bal sarkától, a hazaiak védőjéről lepattanó labdát Jamie Vardy közvetlen közelről a kapuba kotorta. Az angol válogatott támadó vezeti a góllövőlistát a Premier League-ben, immár 23 találattal (0–1).

A szünetben így vezetett a Leicester, és semmi sem utalt arra, ami a fordulás után következett. A 65. percben büntetőt kapott a Bournemouth, Junior Stanislas pedig gólra váltotta azt, így egyenlített a házigazda. Sőt, két perccel később Dominic Solanke találatával már a vezetést is megszerezte – a korábbi liverpooli támadó 791 nap (!) után talált be ismét a Premier League-ben.

Ráadásul a Leicester emberhátrányba is került: Caglar Söyüncü a labdáért igyekvő Callum Wilsont nemes egyszerűséggel felrúgta a kapuban, a játékvezető pedig rögtön piros lapot adott a török belső védőnek.

A kiállítást követően teljesen összezavarodott a Leicester: a 83. percben Junior Stanislas lövésébe belelépett Jonny Evans, a korábbi Manchester United-védőről azonban épp saját kapujába pattant a labda. Néhány perccel később saját térfelén ajándékozta oda a labdát a Leicester Solankének, aki köszönte szépen, a kapuig gyalogolt vele, és Kasper Schmeichel lába között a hálóba gurított, megadva a kegyelemdöfést. 4–1

A Leicester továbbra is versenyben van a Bajnokok Ligáját érő helyekért, ám ha a Manchester United legyőzi hétfőn a Southamptont, a City az ötödik helyre szorul. A Bournemouth viszont az Aston Villához hasonlóan fontos (de korántsem biztos, hogy majd elegendő) lépést tett a bennmaradás kiharcolása felé: a 16. és a 19. helyezett között mindössze négy pont a különbség három fordulóval a vége előtt.

A mérkőzés összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
AFCBournemouth–Leicester City 4–1 (Stanislas 66. – 11-esből, Solanke 67., 87., Evans 83. – öngól, ill. Vardy 23.)
Korábban
Wolverhampton Wanderers–Everton 3–0
(Jiménez 45+2. – 11-esből, Dendoncker 46., Diogo Jota 74.)
Aston Villa–Crystal Palace 2–0
(Trezeguet 45+4., 59.)
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–1 (Szon Hung Min 19., Alderweireld 81., ill. Lacazette 16.)