PL: a Citynek megvan a 9.; fordítás Wenger jubileumán

2017.10.28. 17:54
A szezon során kilencedszer nyert bajnokit a City (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Manchester City magabiztosan szerezte meg a kilencedik győzelmét, az Arsenal hátrányból nyert Arsene Wenger 800. PL-meccsén, a Liverpool pedig a szünet után hengerelt.

Az éllovas Manchester City lehengerlően kezdte a West Bromwich elleni mérkőzést, Fernandinho passza után Leroy Sané balosa már a 10. percben elsült. A vendégek ekkor 84 százalékban birtokolták a labdát, így a semmiből egyenlített a házigazda, Jay Rodriguez használta ki a védelem hibáját. Még mindig csak a 15. percben jártunk, amikor már újra a City volt előnyben, Sané passza után Fernandinho lőtte ki messziről a jobb alsó sarkot. A második félidő feléhez közeledve aztán még Sterling is betalált közelről, így a Citynek az is belefért, hogy Matthew Phillips a 92. percben szépített (2–3).

Arsene Wenger győzelmet aratott a 800. PL-meccsén (Fotó: AFP)

Arsene Wenger a 800. PL-meccsére készült az Arsenallal, ennél többig csak a legendás Sir Alex Ferguson jutott, ő a Manchester Uniteddel (810). Az összecsapás nem indult túl jól az „ágyúsok” számára, az első félidő derekán Abraham passza után Clucas gurított Cech alatt a kapuba (0–1). Ez volt amúgy a Swansea első kapura lövése a találkozón. A második félidőben viszont beindult a londoni csapat, az 51. percben Kolasinac egyenlített, az 58.-ban pedig Ramsey fordított, így Wenger győzelemnek örülhetett az ünnepi alkalommal (2–1).

A Liverpool könnyedén vezetést szerezhetett volna az első félidő végén, ám Mohamed Szalah büntetőjét védte Jonas Lössl, a kipattanó után pedig Henderson a kapufát találta el. Ez volt a 34. kihagyott liverpooli PL-tizenegyes, ezzel az Arsenalt beérve vezeti az örökranglistát. A fordulást követően azonban már itt sem volt kérdés, Sturridge megszerezte a 100. gólját tétmérkőzéseken, majd Firmino fejelt a Huddersfield kapujába, végül Wijnaldum lőtt óriási erővel a rövid felsőbe, így a Liverpool 3–0-ra nyert.

A West Ham Chicharito szokásos lesipuskás góljával jutott vezetéshez a szenvedő Crystal Palace otthonában, a mexikói támadó a 41. PL-találatát is a 16-oson belülről hozta össze. Nem úgy André Ayew, aki a pálya felénél szerezte meg a labdát, a büntetőterület előterébe érve pedig egy csel után a jobb felsőbe ágyúzott. A Palace viszont nem adta fel, a szünet után tizenegyesből szépített, a 97. percben pedig egyenlített is (2–2)!

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester United–Tottenham Hotspur 1–0 (Martial 81.)
Arsenal–Swansea City 2–1 (Kolasinac 51., Ramsey 58., ill. Clucas 22.)
Crystal Palace–West Ham United 22 (Milivojevics 50. – 11-esből, Zaha 97. ill. J. Hernández 31., A. Ayew 43.)
Liverpool–Huddersfield Town
3–0 (Sturridge 50., Firmino 58., Wijnaldum 75.)
Watford–Stoke City 0–1 (D. Fletcher 16.)
West Bromwich Albion–Manchester City
2–3 (J. Rodriguez 13., M. Phillips 92., ill. Leroy Sané 10., Fernandinho 15., Sterling 64.)
AFC Bournemouth–Chelsea 0–1