PL: a Chelsea és a Spurs is gálázott; álomgól a védőtől

2019.09.14. 17:57
Gálázott a Chelsea, Tammy Abraham triplázott (Fotó: AFP)
A Chelsea és a Tottenham Hotspur is gálázott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában – a „kékek” 5–2-re, a Spurs pedig 4–0-ra győzött. Nem hibázott a Manchester United sem, igaz, Ole Gunnar Solskjaer együttese csak nehezen, 1–0-ra tudott nyerni a Leicester City ellen.

A vendég Leicester City a hetedik percben megszerezhette volna a vezetést, James Maddison helyzeténél azonban David de Gea hatalmasat védett.

Egy perccel később a másik oldalon viszont már megszületett az első gól: Marcus Rashfordot lökte fel Caglar Söyüncü, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A sértett végezte el a tizenegyest, és nem is hibázott, higgadtan a bal alsóba belsőzött (1–0).

A Leicester a folytatásban mindent megtett az egyenlítésért, de Ole Gunnar Solskjaer alakulata kihúzta kapott gól nélkül a mérkőzést, így otthon tartotta a három pontot.

A Chelsea a 31. percben került előnybe a Wolverhampton ellen, a találatot Fikayo Tomori jegyezte, aki könnyen lehet, hogy az idény gólját szerezte.

Nem sokkal később Tammy Abraham ünnepelhetett, hét perc múlva az angol támadó ráadásul már duplánál járt, az 56. percben pedig feltette a koronát a teljesítményére, miután szép csellel megverte a védőjét, majd hét méterről a jobb alsóba lőtt (4–0).

Abraham a PL történetének harmadik játékosa, aki 21 évesen (vagy fiatalabban) három egymást követő mérkőzésen legalább kétszer volt eredményes – korábban ez csak Cristiano Ronaldónak és Dele Allinak sikerült.

Noha a „kékek” a nagy előny tudatában visszaálltak a folytatásban, amit a Wolves ki is használt, s kozmetikázni tudott az eredményen, a Chelsea így is simán, 5–2-re győzött.

Mivel Abraham a 69. percben szerzett egy öngólt is, a liga történetében ő az első, aki mesterhármasa mellett a saját kapujába is betalált ugyanazon az összecsapáson.

A Tottenham kiütötte a Crystal Palace-t – Mauricio Pochettino együttese már 23 perc után 3–0-ra vezetett, a vége 4–0 lett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ

Norwich–Manchester City 3–2 (McLean 18., Kantwell 28., Pukki 50., ill. Agüero 45., Rodri 88.)
Brighton–Burnley 1–1 (Maupay 51., ill. Hendrick 91.)
Manchester United–Leicester City 1–0 (Rashford 8. – 11-esből)
Sheffield United–Southampton 0–1 (Djenepo 67.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 4–0 (Szon 10., 23., Van Aanholt 21. – öngól, Lamela 42.)
Wolverhampton Wanderers–Chelsea 2–5 (Abraham 69. – öngól, Cutrone 85., ill. Tomori 31., Abraham 34., 41., 56., Mount 96.)
Liverpool–Newcastle United 3–1 (Mané 28., 40., Szalah 72., ill. Willems 7.)