PL: a Burnley az Old Traffordon tréfálta meg az MU-t

H. K.H. K.
2020.01.22. 23:07
Kellemetlen meglepetés érte otthon a Manchester Unitedet (Fotó: AFP)
A Manchester United hazai pályán 2–0-ra kikapott a Burnleytől az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójában.

Óriási mezőnyfölényben játszott Ole Gunnar Solskjaer gárdája, ám a gólt a Burnley szerezte: a 39. percben Chris Wood használta ki a védők késését, megszerezve a vezetést a vendégeknek.

Az első félidőben ez a villanás jelentette a Burnley egyetlen kaput is eltaláló kísérletét, a vendégek ráadásul a második játékrészben is az első ilyen próbálkozásuk után ünnepelhettek: az 56. percben Jay Rodriguez 14 méterről, némileg kisodródott szögből óriási gólt lőtt – noha a löket remekül volt helyezve, talán David de Gea is benne volt.

A látszólag megrogyott Manchester a folytatásban sem tudta feltörni ellenfele védelmét, így a Burnley meglepetésre 2–0-ra diadalmaskodott az Old Traffordon.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Manchester United–Burnley 0–2 (Ch. Wood 39., Jay Rodriguez 56.)
Leicester City–West Ham United 4–1
(Baress 24., Ricardo Pereira 45+5., A. Pérez 81., 88. – a másodikat 11-esből, ill. Noble 50. – 11-esből)
Tottenham Hotspur–Norwich City 2–1 (Alli 38., Szon Hung Min 80., ill. Pukki 70. – 11-esből)

A FORDULÓ KORÁBBI MÉRKŐZÉSEIN
Chelsea–Arsenal 2–2 (Jorginho 28. – 11-esből, Azpilicueta 84., ill. Martinelli 63., Bellerín 87.)
Aston Villa–Watford 2–1
(Douglas Luiz 68., Konsa 95., ill. Deeney 38.)
AFCBournemouth–Brighton& Hove Albion 3–1 (H. Wilson 36., Gross 41. – öngól., C. Wilson 74., ill. Mooy 82.)
Crystal Palace–Southampton 0–2 (Redmond 22., Armstrong 48.)
Everton–Newcastle United 2–2 (Kean 30., Calwert-Lewin 54., ill. Lejeune 94., 95.)
Sheffield United–Manchester City 0–1 (Agüero 73.)