PL: a 100. gól és a magabiztos győzelem is megvan a Citynek

2019.01.20. 16:22
Leroy Sané a nyolcadik olyan meccsét játszotta az évadban, amikor gólt és gólpasszt is jegyzett (FOTÓ: AFP)
A Manchester City idegenben 3–0-s sikert ért el a sereghajtó Huddersfield Town ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. Leroy Sané idénybeli nyolcadik mérkőzésén szerzett legalább egy gólt és adott legalább egy gólpasszt is. Danilo – minden sorozatot figyelembe véve – a City 100. találatát érte el a 2018–2019-es idényben.

A két együttes közti erőviszonyt jól jellemzi: a Manchester City a találkozót megelőző legutóbbi három tétmérkőzésén összesen 19 gólt szerzett, eggyel többet, mint a Huddersfield a legutóbbi 36 összecsapásán.

A hazaiak a 18. percig tudták tartani magukat, Danilo megpattanó lövése vágódott Jonas Lössl kapujának bal oldalába (0–1). Ha már gólok: ez volt a City 100. találata 2018–2019-ben, ha a Premier League, FA-kupa, Ligakupa, Bajnokok Ligája kvartettben lejátszott mérkőzéseiket nézzük – s még a januárnak sincs vége.

A második félidőben Leroy Sané pillanatai következtek, aki előbb Raheem Sterlingnek adott gólpasszt (0–2), majd Sergio Agüero átadása után maga is a kapuba talált (0–3). A német szélső a szezonban már a nyolcadik olyan mérkőzését játszotta le, amelyen gólt és gólpasszt is jegyez.

A Manchester City győzelmével tartja a lépést a szombaton a Crystal Palace-t 4–3-ra legyőző Liverpoollal, és továbbra is négy pont lemaradásban a Premier League tabellájának második helyén áll.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Fulham–Tottenham Hotspur 1–1
(Llorente 17. – öngól, ill. Alli 51., Winks 93.)
Huddersfield Town–Manchester City 0–3 (Danilo 18., Sterling 54., Sané 56.)
KORÁBBAN
Arsenal–Chelsea
2–0
(Lacazette 14., Koscielny 39.)
Wolverhampton Wanderers–Leicester City4–3(Diogo Jota 4., 64., 93., R. Bennett 13., ill. Gray 47., Coady 51. – öngól, W. Morgan 87.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 (Wilson 53., King 91.)
Liverpool–Crystal Palace 4–3 (Szalah 46., 75., Firmino 53., Mané 93., ill. Townsend 34., Tomkins 65., Meyer 95.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (Pogba 27. – 11-esből, Rashford 42., ill. Gross 72.)
Newcastle United–Cardiff City 3–0 (Schär 24., 63., A. Pérez 93.)
Southampton–Everton 2–1 (Ward-Prowse 50., Digne 64. – öngól, ill. Sigurdsson 91.)
Watford–Burnley 0–0