PL: 918 perc után kapott gólt otthon a Liverpool

2018.10.27. 17:54
Szalah egy góllal és két gólpasszal segítette a Liverpoolt (Fotó: AFP)
Megőrizte veretlenségét az FC Liverpool, miután 4–1-re legyőzte a vendég Cardiff Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában.

A hazaiak az egyiptomi Mohamed Szalah közeli találatával a 10. percben szereztek vezetést (1–0).

A 66. percben Sadio Mané kibrusztolta magának a helyzetet, és kilőtte a kapu bal oldalát: 2–0.

A 77. percben Callum Paterson szépített (2–1), így 918 perc után kapott ismét gólt hazai pályán a Premier League-ben a Liverpool. Erre legutóbb februárban volt példa, akkor a West Ham United játékosa, Michail Antonio volt eredményes egy 4–1-es mérkőzésen.

Ez felpiszkálta a hazaiakat, akik nem szerettek volna ilyen szoros eredményt. A 84. percben Szalah passzát követően Xherdan Shaqiri lőtt szép gólt (3–1).

A 87. percben pedig ismét Szalah adott álomlabdát, ezúttal Mané emelt szépen a hálóba – 4–1.

Ami a többi meccset illeti: sorozatban harmadszor győzött a Brighton, ezúttal az újonc Wolverhamptont győzte le 1–0-ra. A Fulham egymás után a negyedik vereségét szenvedte el, ezúttal hazai pályán kapott egy hármast a Bournemouthtól. A Watford is próbálja tartani lépést az élmezőnnyel, Javi Gracia csapata a sereghajtó, még mindig nyeretlen Huddersfield Townt győzte le 3–0-ra.

A nap utolsó mérkőzésén a West Ham United úgy játszott 1–1-es döntetlent a Leicester City otthonában, hogy Mark Noble kiállítása miatt 52 percet emberhátrányban játszott és a paraguayi válogatott Fabián Balbuena góljával a 89. percig vezetett.

PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Wolverhampton Wanderers 1–0
(G. Murray 48.)
Fulham–AFC Bournemouth 0–3 (C. Wilson 14., 85. – az elsőt 11-esből, Brooks 72.)
Liverpool–Cardiff City 4–1 (Szalah 10., S. Mané 66., 87., Shaqiri 84., ill. Paterson 77.)
Southampton–Newcastle United 0–0
Watford–Huddersfield Town 3–0
(Pereyra 10., Deulofeu 19., Success 80.)
Leicester City–West Ham United 1–1 (Ndidi 89., ill. Balbuena 30.)

1. Liverpool 10 8 2 20–4 +16 26
2. Manchester City 9 7 2 26–3 +23 23
3. Chelsea 9 6 3 20–7 +13 21
4. Arsenal 9 7 2 22–11 +11 21
5. Tottenham 9 7 2 16–7 +9 21