PL: 748 perc után gólt lőtt Kane, a Spurs kiütötte a Man. Cityt

2015.09.26. 15:36
Kane újra betalált, a Spurs meglepően simán nyert (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 7. fordulójában a Tottenham Hotspur hazai pályán megfordította 0–1-ről a Manchester City elleni meccsét, és 4–1-re legyőzte riválisát.

Manuel Pellegrini kihagyta a kezdő tizenegyből a kisebb sérülést összeszedő Joe Hartot, valamint Vincent Kompanyt is, a kapuban Willy Caballero állt, a védelem közepén pedig a Nicolás Otamendi, Martín Demichelis kettős.

A 25. percben még nyoma sem volt annak, hogy bajba kerülhet a Man. City. Egy villámgyors kontra végén Yaya Touré passzából Kevin De Bruyne lépett ki, és Hugo Lloris mellett a Spurs kapujába lőtt (0–1). A francia kapus már 17. gólját kapta ötödik Man. City elleni PL-meccsén. Még a szünet előtt egyenlített a Spurs, Eric Dier távoli bombagólja előtt azonban Kyle Walker lesen volt (1–1).

A második félidőt úgy folytatta a Spurs, ahogy az elsőt abbahagyta. Erik Lamela szabadrúgása után Toby Alderweireld bólintott az 50. percben a City kapujába. Caballero nagyon rosszul jött ki a kapujából (2–1).

Bő tíz perccel később növelte előnyét a Spurs, Christian Eriksen szabadrúgása a két kapufa találkozásáról még lejött, ám a kipattanót Harry Kane 748 perc gólcsend után a kapuba pofozta – igaz, ő is lesen állt a találat előtt (3–1).

A mindent eldöntő gólt a 79. percben szerezte a Tottenham, Lamela a gólja előtt még el is fektette Caballerót (4–1). A Manchester City a veresége után elveszítheti vezető pozícióját, ha a városi rivális United legyőzi a Sunderlandet.

A találkozó góljait ide kattintva tekintheti meg!

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Manchester City 4–1 (Dier 45., Alderweireld 50., Kane 61., Lamela 79., ill. De Bruyne 25.)