Nehezen nyert, de így is vezet a Manchester City

2011.01.15. 18:09
Edin Dzeko ugyan nem lőtt gólt, meggyőző játékkal mutatkozott be a Cityben (Fotó: Action Images)
A Manchester City gyenge kezdés után, hátrányból fordítva 4–3-ra legyőzte a Wolverhamptont a Premier League 23. fordulójában, és ezzel átvette a vezetést az angol élvonalban a vasárnap a Tottenham vendégeként pályára lépő Manchester Unitedtől. A Chelsea is nehezen lendült bele a Blackburn ellen, de végül magabiztosan szerzett három pontot.

Edin Dzeko a Manchester City kezdőcsapatában kapott helyet, de nem szorította ki a csapatból Carlos Tévezt, az öltözőből a két fiával a karjaiban kivonuló argentin volt a frissen szerződtetett bosnyák ékpárja. A Wolves a meccs elején azonban nem engedte a labdát a két támadóhoz, sőt a szerb Nenad Milijas góljával vezetést szerzett: Matt Jarvis szöglete után össze-vissza pattogott a labda a City kapuja előtt, Milijas is csak második próbálkozására gyötörte Joe Hart kapujába a labdát.

A City a gól után, ha lehet, még gyengébben játszott, továbbra is a Wolverhampton irányított. A szünet előtt a City tulajdonképpen meglepetésre egyenlített: Dzeko lövése után Ronald Zuber blokkolt, szöglet következett, s Vincent Kompany passzát Kolo Touré értékesítette.

A gól teljesen megbénította a Wolvest, a fordulás után Tévez becselezte magát a vendégek büntetőterületére, és parádés góllal szerzett vezetést.

Öt perccel később tökéletes kontratámadást vezetett a City, Yaya Touré a saját tizenhatosáról indította Tévezt, aki Dzekóhoz továbbított, és a túloldalon a bosnyák passzára a vágtázó Touré érkezett, aki tovább robogott, és Wayne Hennessey kapujába lőtt.

Tévez aztán Pablo Zabaleta beadásából is szerzett egy gólt, és biztossá tette, hogy a City legalább vasárnapig a tabella élére áll. Kevin Doyle tizenegyesből szépített, sőt, Zubar egy szöglet után fejelt egy gólt, és izgalmassá vált a vége, a három pontot a City szerezte meg, és megelőzte a tabella élén a vasárnap a Tottenham ellen a White Hart Lane-en fellépő városi riválist.

A korábbi években megszokott magabiztos játékát hetek óta csak kereső Chelsea a Blackburnt fogadta, és nehezen lendült bele. Carlo Ancelotti együttese nem tudta ugyanazt a felszabadult játékot mutatni, mint egy hete az Ipswich ellen, de az elszántsággal nem volt gond: a vendégek támadásainál többen vetődtek egyszerre a kapura tartó labdákba.

Az első félidőben az utolsó helyzet volt a legnagyobb lehetőség a „kékek" előtt, Didier Drogba a jobb szélről adott be laposan, Nicolas Anelka a védőket megelőzve becsúszva bele tudott piszkálni a labda útjába, de perdítése a keresztlécről kifelé pattant.

A második félidőben pontosabb volt a Chelsea: az 57. percben Florent Malouda szöglete után John Terry továbbított Braniszlav Ivanovicshoz, a szerb védő maga elé tette a labdát, majd öt méterről laposan a kapuba lőtt.

A szerb 19 perccel később újra megcélozta a kaput, de labdájába bele tudott érni Anelka, aki beállította a 2–0-s végeredményt.

MANCHESTER CITY–WOLVERHAMPTON WANDERERS 4–3

CHELSEA–BLACKBURN 2–0

PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Chelsea–Blackburn 2–0 (Ivanovics 57., Anelka 76.)
Manchester City–Wolverhampton 4–3 (K. Touré 41., Tévez 48., 66., Y. Touré 53., ill. Milijas 12., Doyle 68. – 11-esből, Zubar 85.)
Stoke City–Bolton 2–0 (Higginbotham 37., Etherington 63. – 11-esből)
West Bromwich–Blackpool 3–2 (Odemwingie 38., 87., J. Morrison 52., ill. Vaughan 11., Taylor-Fletcher 80.)
Wigan–Fulham 1–1 (Rodallega 57., ill. An. Johnson 86.)