MU-siker két fejessel és egy elrontott WBA-büntetővel

2011.01.01. 15:44
Az év első MU-ünnepe: Wayne Rooney (jobbra) karjaiban a másik gólszerző, Chicharito (Fotó: Action Images)
A fordulónak holtversenyes listavezetőként nekivágó Manchester United 2–1-es győzelmet aratott a West Bromwich Albion vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának első 2011-es mérkőzésén.

A Manchester United nem sokat teketóriázott, már a 3. percben megszerezte a vezetést: bal oldali Obertan, Evra összjátékot követően Wayne Rooney fejelt a hazaiak kapujába; a West Brom védői igencsak elfeledkeztek a csatárról (0–1).

Hiába azonban a vezető gól, nem torkollott manchesteri iskolajátékba a mérkőzés, hiszen a 14. percben egyenlítettek a hazaiak. Egy előreívelést követően Vidics röviden fejelte ki a labdát, és a tizenhatos vonala elől, kissé jobbról James Morrison jobb küldővel nagyszerű lövést kanyarított a jobb felső sarokba. A West Brom öt év után szerzett bajnoki gólt hazai pályán a MU ellen. (1–1)

A West Brom csökönyös partnernek bizonyult, akár a vezetést is megszerezhette volna a kissé álmosan játszó MU ellen. Az első félidőben a játékvezető elnézett egy büntetőgyanús Gary Neville-belépőt, ám a szünet után Rio Ferdinand rossz ütemű szerelése már kiváltotta a büntető sípszót. A 62. percbeli tizenegyessel azonban nem tudtak élni a hazaiak, Peter Odemwingie ugyanis a jobb alsó sarok mellé lőtt.

És a hiba megbosszult magát: a 75. percben Rooney bal oldali szögletét követően megint elaludt a West Brom-védelem, és Javier Hernández, alias Chicharito közelről a hálóba fejelt (1–2). A manchesteri védelem nem pihenhetett a hátralévő időben, de sikerült megtartani az előnyt, így a bajnoki szezonban még mindig veretlen United hárompontos előnnyel várhatja a forduló hátralévő mérkőzéseit.

A 2002–2003-as szezon, a Manchester City bravúrja óta a West Brom lehetett volna az első újonc, amely a feljutást követő élvonalbeli idényében veretlen marad a United ellen. A két csapat őszi mérkőzése úgy lett 2–2 az Old Traffordon, hogy a szünetben még 2–0-ra vezetett a Manchester United. A „vörös ördögök" ezúttal jobban összpontosítottak, ami illendő is volt a részükről, hiszen legendás menedzserük, Sir Alex Ferguson december 31-én ünnepelte 69. születésnapját – járt neki a hárompontos ajándék.

WEST BROMWICH ALBION–MANCHESTER UNITED 1–2

0–1 (Rooney)

1–1 (Morrison)

1–2 (Hernández)

PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
West Bromwich Albion–Manchester United 1–2 (Morrison 14., ill. Rooney 3., J. Hernández 75.)