Maxi ellenállhatatlan, a Liverpool kitömte a Fulhamet

2011.05.09. 23:14
Maxi Rodríguez (középen) rövid időn belül a második mesterhármasát érte el (Fotó: Reuters)
A két hét alatt a második mesterhármasát elérő Maxi Rodríguez vezérletével a Liverpool 5–2-re győzött a Fulham vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának hétfő késő esti záró mérkőzésén.

A Liverpool a 2010–2011-es bajnokság leggyorsabb góljával kezdte a meccset: Luis Suárez elhúzott a bal oldalon, középre tett labdája egy védőről a kapu felé pattant, Mark Schwarzer kapus lábbal még mentett, ám a kipattanót Maxi Rodríguez kíméletlenül beverte (a gól 30 másodperc után született, a manchesteri Javier Hernández a minap érte el a korábbi rekordot 36 másodperc után szerzett góljával). 0–1

Alig néhány perccel később az argentin már a második gólját szerezte: ezúttal a jobb oldalon futott a támadás, Glen Johnson ívelt a hosszú oldalra, és a jó ütemben érkező Maxi közelről, éles szögből, kapásból a hálóba lőtt. 0–2

Maxi alig két héttel ezelőtt mesterhármast ért el a Birmingham City ellen, közben volt még egy gólja – a hat találat megszületéséhez mindössze 159 játékperc szükségeltetett. Nem kis bravúr, és még hol volt a vége!

Hamarosan akadt egy újabb statisztikai érdekesség, nem mellékesen egy újabb „vörös" gól szolgáltatta hozzá a nyersanyagot. Dirk Kuyt éles szögből leadott, nem túl erős lövését Schwarzer alaposan elnézte, „segítségével" a holland a második liverpooli játékos lett, aki egymást követő öt PL-meccsen rendre a kapuba talált (az első még Michael Owen volt). 0–3

A meglehetősen szárnyaszegett Fulhamen segített, hogy a második félidőben pályára lépett Bobby Zamora. Gyorsítottak a hazaiak, és Moussa Dembélé hamarosan szépített. 1–3

A felzárkózás azonban nem folytatódott, előbb Maxi vágta a léc alá a labdát – újabb mesterhármas, 1–4! –, majd Suárez is betalált a londoniaknak, 1–5. A végén Steve Sidwell gyönyörű góllal szépített (2–5), ezzel együtt nem sok ünnepelnivalójuk volt a hazai drukkereknek.

A Liverpool 1994 augusztusa óta először lőtt öt gólt Londonban élvonalbeli bajnoki mérkőzésen (akkor hatot vágott a Crystal Palace-nak), míg Maxi bravúrja révén megvan az idény 16. mesterhármasa – ez a húszcsapatos Premier League történetében rekordbeállítás.

A negyedik helyre elvben még mindig pályázó liverpooliak fiatal magyar kapusa, Gulácsi Péter a kispadról nézte végig a mérkőzést, Gera Zoltán (Fulham) sérült.

FULHAM–LIVERPOOL 2–5

1. Manchester United 36 22 10 4 73–34 +39 76
2. Chelsea 36 21 7 8 67–30 +37 70
3. Arsenal 36 19 10 7 69–39 +30 67
4. Manchester City 35 18 8 9 54–33 +21 62
5. Liverpool 36 17 7 12 59–41 +18 58
6. Tottenham 35 14 14 7 51–44 +7 56
7. Everton 36 12 15 9 50–44 +6 51