Kiszenvedett MU-siker; hátrányból nyert a Liverpool

2014.12.02. 20:40
Marouana Fellaini első gólját szerezte MU-játékosként az Old Traffordon (Fotó: Reuters)
A Manchester United 2–1-re legyőzte a Stoke Cityt az Old Traffordon, ezzel zsinórban a negyedik bajnokiján szerzett három pontot. A Liverpool hátrányból győzte le a Leicester Cityt, a győztes gólt Steven Gerrard szerezte. A Swansea közel nyolcvanpercnyi szenvedés után kettőt lőtt a Queens Park Rangersnek, míg a Newcastle erejéből csak az egyenlítésre futotta Burnleyben.

Az első negyedóra eseménytelenül telt el, mindezt alátámsztja az a tény is, hogy ebben a periódusban egyetlen kaput eltaláló lövést sem lehetett feljegyezni. A 16. percben viszont előnybe kerülhettek volna a hazaiak, Asmir Begovic hibázott hatalmasat, eladott labdájára Robin van Persie csapott le, aki Ander Herrerát hozta játékba, a baszk középpályás 14 méterről lőtt a kapu fölé.

Öt perccel később viszont már a vendégek hálójában kötött ki a labda: Herrera adott be a bal oldalról remekül, a hosszún érkező Marouane Fellaini négy méterről szerzett gólt fejjel a bámészkodó Erik Pieterst megelőzve. A belga pályafutása során másodszor talált be az Old Traffordon PL-mérkőzésen, az első gólját még az Everton játékosaként szerezte 2012 áprilisában egy 4–4-re végződő találkozón. 1–0

A Stoke viszont még az első félidőben ki tudott egyenlíteni. Ousama Assaidi vette el a labdát Fellainitől (aki a nyakához kapott, és lent is maradt a földön), majd Bojan Krkic tört be a tizenhatoson belülre, három védő együttesen szerelte, a lecsorgó labdát aztán Steven N'Zonzi küldte kapura jobbal 20 méterről, a nagy erejű lövés a kapu bal oldalában kötött ki, David de Geának esélye sem volt a hárításra. A Stoke az első félidőben egyetlen egyszer találta el az ellenfél kapuját, abból gólt szerzett. 1–1

A második félidőben a „vörös ördögök” szereztek újabb gólt: az 59. percben Juan Mata jobb oldali szabadrúgása kötött ki Begovic kapujának jobb oldalában. Középen Marcos Rojo lesen volt, de a játékvezető és a partjelző szerint sem ért labdába fejjel az argentin. 2–1

A mérkőzés végén Marc Mame Biram Diouf kétszer is közel járt ahhoz, hogy kiegyenlítsen: a 94. percben előbb De Geába fejelte a labdát három méterről, majd még ugyanebben a percben próbálkozhatott gólt lőni (szintén három méterről), de a gólvonalon állva Ashley Young mentett hatalmasat. A manchesteriek 2013 decembere óta először tudtak zsinórban négy bajnokit megnyerni, amire Sir Alex Ferguson távozása óta mindössze másodszor volt példa.

A Leicester City a Liverpoolt fogadta, és Simon Mignolet révén jól kezdett. A meccs elején a belga kapus kisebb ámokfutást rendezett, előbb eladta a labdát, s csak szerencséje volt a Poolnak, hogy Esteban Cambiqasso centikkel az üres kapu mellé lőtt. Aztán a következő támadásnál Leoinardo Ulloa lövését követően a labda a kapufa tövéről a kapus hátára, onnan a kapuba pattant, s vezetett a Leicester.

A Pool Adam Lallana kapáslövésével négy percen belül egyenlített, majd a szünet után Steven Gerrard egy elé pattanó labdát hidegvérrel lőtt a hazai kapuba. A 3–1-es végeredményt Jordan Henderson állította be (ekkor Wes Morgan kiállítása miatt már emberelőnyben játszott a Liverpool), a Liverpool három egymás utáni vereség után kettőt nyert.

Steven Gerrard győztes gólt szerzett a Poolban

A Newcastle-nak nem sikerült a fordítás Burnleyben, ahol Papiss Cissé egyenlített George Boyd gólja után, de a második félidőben maradt az állás. A Swansea a 78. percig nem szerzett gólt, utána kettőt is, így otthon tartotta a három pontot a QPR ellen – ha Wilfried Bony a helyzetei felét kihasználja, sokkal simább a meccs.

A West Ham a WBA otthonában fordított, míg a Crystal Palace-t idegenben legyőző Aston Villa először nyert azóta, hogy szeptember 27-én Paul Lambert menedzser szerződését a remek idényrajt után négy évvel meghosszabbították.

PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Burnley–Newcastle United 1–1 (Boyd 34., ill. P. Cissé 48.)
Leicester City–Liverpool 1–3 (Mignolet 22. – öngól, ill. Lallana 26., Gerrard 54., Henderson 83.)
Manchester United–Stoke City 2–1 (Fellaini 21., Mata 59., ill. N’Zonzi 39.)
Swansea City–Queens Park Rangers 2–0 (Ki Szung Jong, 78., Routledge, 83.)
Crystal Palace–Aston Villa 0–1 (Benteke 32.)
West Bromwich Albion–West Ham United 1–2 (Dawson 10., ill. Nolan 35., Tomkins 45.)

1. Chelsea 13 10 3 30–11 +19 33
2. Manchester City 13 8 3 2 27–13 +14 27
3. Southampton 13 8 2 3 24–9 +15 26
4. Manchester United 14 7 4 3 24–16 +8 25
5. West Ham 14 7 3 4 23–17 +6 24
6. Swansea 14 6 4 4 19–14 +5 22
7. Arsenal 13 5 5 3 21–15 +6 20
8. Liverpool 14 6 2 6 19–19 0 20