Már csak egy trófeáért küzd az Arsenal

2011.03.12. 19:39
A brazil Fábio (20) szerezte a United első találatát (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó FA-kupa negyeddöntőjében a Manchester United hazai pályán 2–0-ra nyert az Arsenal ellen, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Az Arsenal néhány hete még négy trófeáért is harcban állt, azóta azonban vereséget szenvedett a Ligakupa döntőjében és a Bajnokok Ligájából is búcsúzni kényszerült a Barcelonától elszenvedett 3–1-es vereséget követően, de egy United elleni siker valamennyire feledtethette volna az elmúlt időszak kudarcait.

Ennek érdekében nem is kezdett rosszul az Arsenal – ugyan azt nem mondhatjuk, hogy uralta volna a játékot, de több kisebb helyzetet is feljegyezhettünk a neve mellett, míg a United a letámadás taktikájával próbált zavart kelteni a londoniak védelmében. A hazaiak erőfeszítéseinek gyümölcse a 28. percben érett góllá. Ekkor Wayne Rooney felívelt labdáját Javier Hernádnez fejelte kapura, és bár Manuel Almunia bravúrral hárított, a kipattanó a brazil Fábióhoz került, aki nem hibázott, közelről az üres kapuba lőve. 1–0

A fordulást követően Laurent Koscielny révén egyenlíthetett volna az Arsenal, de ehelyett újabb United-gól született. Rafael lövését követően felpattant a labda az „ágyúsok" ötösén belül, a leggyorsabban pedig Rooney reagált, aki Almunia mellett fejelt a kapuba. 2–0

Sorra dolgozta ki a helyzeteket az Arsenal a második kapott gól után, Edwin van der Sar azonban számos bravúrt bemutatva védte meg csapatát az Arsenal-góltól. A legnagyobb vendéglehetőség a csereként beálló Maruan Samah előtt adódott, aki az ötösről fejelhetett tisztán kapura. A „vörös ördögök" főként kontrákra rendezkedtek be.

A 80. percben Rooney húzott el a jobb szélen, majd középre passzolt, ahol a becsúszó Johann Djourou lábáról a vendégek kapuja felé pattant a labda, de Almunia gyönyörű mozdulattal még hárítani tudott. A svájci védőt az eset után körülbelül öt percig kellett ápolni a pályán, nem tudta a játékot folytatni, és hordágyon hagyta el a pályát.

Gól nem született a hajrában sem, így a United 2–0-ra megnyerte a találkozót, ezzel bejutott az FA-kupa elődöntőjébe.

MANCHESTER UNITED–ARSENAL 2–0
MU–ARSENAL PERCRŐL PERCRE
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Arsenal kezdte a találkozót.
1. perc: Gibbs gyengére sikeredett felszabadítása után Hernández lőhetett, de a mexikói nem találta el a kaput.
3. perc: Arsavin szép cselek után Van Persie-vel kényszerítőzött, majd lőtt ballal tíz méterről kapura, de Van der Sar magabiztosan fogta a labdát.
6. perc: Nasri adta be laposan jobbról a labdát, de nem érkezett senki középen, így bedobás következhetett.
A két csapat legutóbb 2008-ban találkozott egymással az FA-kupában, akkor a MU 4–0-ra nyert az Old Traffordon.
11. perc: Arsavin lőtt jobbal laposan huszonegy méterről a jobb kapufa mellé.
Eddig kiegyenlített volt a mérkőzés, komoly lehetőség egyik csapat előtt sem adódott.
16. perc: Fábio ívelt be balról a kapu elé, ahol ikertestvére, Rafael a kapu fölé fejelt öt méterről.
19. perc: Nasri adott egy elegáns kötényt honfitársának, Evrának, majd Van Persie felé emelt, aki elől Smalling menteni tudott a tizenhatos vonalán.
Az első negyedórához képest némi Arsenal-fölény mutatkozott, de a hazaiak védelme gond nélkül hatástalanította az „ágyúsok" támadásait.
25. perc: Van Persie körülbelül húsz méterről, ballal egyenesen Van der Sar kezébe lőtt.
28. perc: Rooney Hernándezhez ívelt, aki közelről fejelt kapura, Almunia bravúrral védett, de a kipattanót Fábio az üres kapuba küldte. 1–0
A United még sohasem szenvedett vereséget, amikor Rafael és Fábio egyszerre kapott lehetőséget a kezdőcsapatban (két győzelem, két vereség).
33. perc: A jó labdát kapó Van Persie jobbal lőtt, ám Van der Sar bravúrral szögletre tolta a jobb alsóba tartó lövést.
34. perc: A szögletre a holland támadó érkezett a röviden, de melléfejelte a labdát.
Továbbra is az Arsenal próbált kezdeményezni, de nem tudott túljárni a United-védők eszén.
43. perc: Rafael és Hernández összjátéka után előbbi passzolt középre az Arsenal ötösén belülre, de ott csak Djourou várta a labdát, így nem lett helyzet.
45. perc: Nasri lőtt balról körülbelül 11 méterről a rövid alsó felé, Van der Sar leért a labdára.
45+1. perc: Véget ért az első félidő, a United 1–0-ra vezet az Arsenal ellen.
A BBC statisztikái szerint a labdabirtoklás aránya az első félidőben 40:60 százalék volt a vendégcsapat javára.
46. perc: Elindult a második játékrész, a hazaiak kezdték a játékot. Ferguson cserélt a szünetben: a gólszerző Fábio helyére a hosszú sérüléséből visszatérő Valenciát küldte be.
47. perc: Wilshere tört be a tizenhatoson belülre, de ballábas lövését blokkolta egy védő.
48. perc: Koscielny keveredett előre, első lövését Van der Sar lábbal, a másodikat pedig kézzel hárította.
49. perc: Rafael lövését követően felpattant a labda az Arsenal ötösén belül, a lehetőségre pedig Rooney reagált a leggyorsabban, és Almunia mellett a kapuba fejelt. 2–0
A MU és az Arsenal a mostani szezonban egyszer már megmérkőzött egymással, a bajnokságban a United hazai pályán 1–0-ra nyert decemberben.
57. perc: Nasri lőtt kapásból jobbal tizenhatról, de Van der Sar lehúzta a léc alá tartó lövést.
59. perc: Van Persie a középen beinduló Nasri felé ívelt, aki visszatette a labdát Diabynak lövésre; a francia jócskán a kapu fölé bombázott.
60. perc: Cserél az Arsenal: Samah érkezik Denilson helyére.
62. perc: Van Persie végezhetett el szabadrúgást ígéretes helyről, de a holland a sorfalba rúgta a labdát.
64. perc: Rafael helyére Giggs állt be.
66. perc: Szép összjáték után Rooney fejelte középre Valencia beadását, ahol azonban Hernández nem tudta a kapuba juttatni a labdát.
67. perc: Samah lőtt jobbal kapura, Van der Sar könnyedén fogta a laposan guruló labdát.
72. perc: Diabyt Ramsey, Arsavint pedig Rosicky váltotta.
76. perc: Sagna tekerte be jobbról a labdát, Samah pedig az ötös vonaláról fejelhetett, ám Van der Sar ismét hatalmas bravúrral kiütötte a labdát.
78. perc: Rosicky szánta el magát lövésre körülbelül 18 méterről, a holland kapus ismét nagyot védett.
80. perc: Rooney beadása Djourouról az Arsenal kapuja felé pattant, az elvetődő Almunia gyönyörű reflexmozdulattal kiütötte a feje fölé tartó labdát. Az eset után a svájci védő ápolásra szorult.
81. perc: Evra helyére Shcoles állt be.
A „vörös ördögök" a Liverpool (1–0), a Southampton (2–1) és a Crawley Town (1–0) legyőzésével jutottak el a negyeddöntőig.
86. perc: Djourou nem bírta folytatni, hordágyon kellett elhagynia a pályát.
91. perc: Rooney lövését magabiztosan fogta Almunia. Nyolc (!) perc a ráadás.
95. perc: Sagna beadására Rosicky teljesen üresen érkezett, a cseh nem találta el a labdát a kapu torkában. Scholes sárga lapot kapott a Samah elleni szabálytalanságáért.
96. perc: Rooney balról középre passzolt, Valencia közelről Almuniába lőtte a labdát.
98. perc: Véget ért a mérkőzés, a United 2–0-ra legyőzte az Arsenalt, ezzel bejutott a legjobb négy közé.
FA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Manchester United–Arsenal 2–0 (1–0)

Manchester, Old Trafford, 74 693 néző. V: Foy

MU: Van der Sar – Brown, Smalling, Vidics, Evra (Scholes, 81.) – Rafael, Gibson, O’Shea, Fábio (Valencia, a szünetben) – Rooney, Hernández. Menedzser: Alex Ferguson
ARSENAL: Almunia – Sagna, Koscielny, Djourou, Gibbs – Denilson (Samah, 60.), Diaby (Ramsey, 72.), Wilshere – Arsavin (Rosicky, 72.), Van Persie, Nasri. Menedzser: Arsene Wenger
Gólszerző: Fábio (28.), Rooney (49.)