„Arsenalos” góllal verte meg a Man. United a Cityt

2012.12.09. 14:24
Rooney duplájával vezetett, majd 3–2-re nyert a United a City otthonában (Fotó: Action Images)
A Premier League 16. fordulójának rangadóján a Manchester United 3–2-re legyőzte a városi rivális Manchester Cityt, így hat ponttal ellépett közvetlen üldözőjétől. A United Wayne Rooney duplájával ellépett, ám a City Yaya Touré és Pablo Zabaleta góljával egyenlített. Ám jött a 92. perc, és Robin van Persie szabadrúgás góljával eldöntötte a három pont sorsát.

A Manchester Citynek most már nem kell a Bajnokok Ligájára koncentrálni, miután szégyenszemre győzelem nélkül zárta a csoportkört, így még az Európa-ligában sem folytathatja a szereplését az angol bajnok.

Roberto Mancini együttese így csakis a bajnoki címvédésre koncentrálhat, első lépésként pedig a városi rivális Manchester Unitedot kellett volna lekaszabolnia hazai pályán. Ennek megfelelően jól is kezdtek a világoskékek, Mario Balotelli révén nagy helyzetet is elpuskáztak. Aztán a United egy tökéletes kontratámadást vezetett...

A 16. percben Ashley Young játszott Wayne Rooneyhoz, aki a tizenhatos előterében keresztbe vezetett labdát a védők lábai között okosan visszarúgta a jobb alsóba, így Joe Hart mozdulni sem tudott a nyugodtan a kapuba guruló labdára. 0–1

A gól nagyon megfogta az addig fölényben játszó hazai csapatot, amely 13 perc elteltével még egy gólt kapott. Ekkor Rafael középre adott labdájára érkezett Rooney a „másfeledik hullámban”, s belsőzött közelről a kapuba. 0–2

Rooney ezzel a hatodik játékos lett a Premier League történelmében, aki elérte a 150 gólt.

ROONEY DUPLÁJA

A szünetben Roberto Mancini alapos fejmosást tarthatott játékosainak, a második játékrészben ugyanis ismét jól kezdett el futballozni a City. Ennek ellenére mégis a United döntötte el majdnem végleg a három pont sorsát. Egészen pontosan Robin van Persie lőtt hihetetlen mozdulattal, jobbal kapufát. Az ellentámadásból azonban szépített a hazai együttes.

David De Gea Carlos Tévez és David Silva közeli próbálkozását is védte, de Yaya Touré lövésénél már nem volt esélye a kapusnak.

A szépítő találat után nem volt egyszerű helyzetben Sir Alex Ferguson együttese. Túl azon, hogy egy gólra zárkózott a City, a meccsek utolsó fél órájában is Manciniék szerezték a legtöbb gólt a Premier League mostani kiírásában. Szám szerint tizennyolcat.

Az utolsó húsz percre egyértelmű fölénybe is került a Manchester City, egy hazai szöglet után pedig az egyenlítést is megszerezte. Tévez sarokrúgása után Pablo Zabaleta dropból lőtte a labdát az első félidőben már „jól bejáratott” jobb alsó sarokba. 2–2

A hazai csapat az utolsó percekben közelebb állt a győzelemhez, de egy könnyű síppal megítélt szabadrúgás a City végzetét jelentette. A 92. percben Robin van Persie végezhetett el szabadrúgást, a labda pedig Samir Nasri lábán megpattanva vágódott a hosszú alsó sarokba. Korábban az Arsenalban sokszor játszott össze a két játékos. A mostani koprodukciójuknak viszont már csak a United szurkolói örülhettek… 2–3

A Manchester City először kapott ki a mostani szezonban a bajnokságban.

MANCHESTER CITY–MANCHESTER UNITED 2–3
PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
A KEZDŐCSAPATOK
Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (K. Touré, 21.), Nasztaszics, Clichy – D. Silva, Y. Touré (Dzeko, 84.), Barry, Nasri – Balotelli (Tévez, 52.), Agüero. Menedzser: Roberto Mancini
Kispad: Pantilimon (kapus), Maicon, Lescott, Javi García
Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans (Smalling, 49.), Evra – Valencia (Jones, 84.), Carrick, Cleverley (Welbeck, 88.), Young – Rooney, Van Persie. Menedzser: Alex Ferguson
Kispad: Johnstone (kapus), Giggs, J. Hernández, Scholes
Gólszerző: Y. Touré (60.), Zabaleta (86.), ill. Rooney (16., 29.), Van Persie (92.)