A Liverpool Sturridge góljával legyőzte az MU-t

2013.09.01. 14:29
Daniel Sturridge góljával a Liverpool legyőzte a címvédő Manchester Unitedet (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában a Liverpool Daniel Sturridge 4. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

„Az Anfielden mindig nagyon nehéz. Remek stadion ez, és már várom, hogy újra ott vezethessem a csapatomat. Bizonyos szempontból olyan ez a meccs, mint a többi, hiszen három pontot adnak érte, másrészről viszont ha nyernénk, az hatalmas siker lenne. Azt nem tudom, hogy milyen lesz a United mestereként idelátogatni, mert ebben még nem volt részem. Persze rendre hallom, hogy milyen nagy rivalizálás folyik a Liverpool és a Manchester United között, de hasonló volt az Evertonnal is” – értékelt David Moyes a mérkőzés előtt.

„Az előző szezonban nem sikerült elég győzelmet aratnunk a nálunk alacsonyabbra taksált ellenfelekkel szemben. Nagyon nehéz mérkőzés lesz, de úgy érzem, felkészültünk rá. A két csapat között óriási a rivalizálás, ez is pluszlökést adhat nekünk. Bár tavaly kikaptunk, most bizakodunk. A játékosok megértették, hogy nemcsak a klubjukat, hanem a várost is képviselik” – mondta Brendan Rodgers, aki Aly Cissokhóra biztosan nem számíthat, de erősen kérdéses a Ligakupa-meccsen szintén megsérülő Kolo Touré játéka is.

1. FÉLIDŐ

Hatalmas iramban kezdte a mérkőzést a Liverpool, már a saját tizenhatosánál letámadta a Manchestert, aminek a negyedik percben meg is lett az eredménye. Steven Gerrard jobb oldali szögletét követően Daniel Agger fejelte kapura a labdát, amelybe még Daniel Sturridge is belecsúsztatott, így az védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. Sturridge a legutóbbi nyolc bajnoki mérkőzésén már a kilencedik gólját szerezte! 1–0

Az MU nem tudott veszélyt jelenteni Simon Mignolet kapujára, bár Robin van Persie egyszer közel járt a gólhoz, ám ollózós mozdulatát követően a labda a kapu fölé ment. A bajnoki címvédő beívelésekkel sem tudott helyzeteket teremteni magának, a félidő végére pedig kicsit elvesztették a fejüket a vendégjátékosok, hárman is besárgultak, Van Persie pedig hevesen reklamált mind a bíróval, mind a hazai játékosokkal úgy, hogy már volt egy sárga lapja, amiért megtaposta Daniel Agger bokáját.

2. FÉLIDŐ

A vendégek lemásolták a Liverpoolt, és a második félidőben ők kezdtek hatalmas lendülettel, egymás után végezhették el a szögleteket, Ashley Young közel is járt a gólhoz, de Glen Johnson a gólvonalon állva blokkolta lövését.

A Liverpool a második félidőben csak a védekezésre koncentrált, az MU pedig nem tudta feltörni a védekezését, bár a 87. percben Van Persie lábában benne volt az egyenlítő gólt, ám öt méterről csak a bal alsó sarok mellé tudott lőni.

A Liverpool 1994 után kezdett három győzelemmel a bajnokságban; érdekesség, hogy mindegyik találkozót 1–0-ra nyerte meg, és mind a három gólt Daniel Sturridge szerezte.

PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
LIVERPOOL–MANCHESTER UNITED
1–0
Liverpool, Anfield. V: Andre Marriner
LIVERPOOL: Mignolet – G. Johnson (Wisdom, 79.), Agger, Skrtel, José Enrique – Henderson, Gerrard, Lucas Leiva, Coutinho (Luis Alberto, 84.) – Iago Aspas (Sterling, 60.), Sturridge. Menedzser: Brendan Rodgers
MANCHESTER UNITED: De Gea – P. Jones (Valencia, 37.), Vidics, Ferdinand, Evra – A. Young (Nani, 63.), Cleverley, Carrick, Giggs (J. Hernández, 73.) – Welbeck, Van Persie. Menedzser: David Moyes
Gólszerző: Sturridge (4.)

West Bromwich–Swansea City 0–2 (B. Davies 33., Pabló Hernández 83.)

20. West Bromwich Albion3120–3–31

96. perc: Véget ért a mérkőzés, a Liverpool 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet!

95. perc: Sterling jobblábas lövését szedte ki a léc alól De Gea, hatalmas lehetőség volt!

Öt perc lesz a hosszabbítás.

90. perc: Van Persie jobb oldali szabadrúgását José Enrique a mezőnybe fejelte.

90. perc: Lucas Leiva felrúgta Cleverleyt, ő is besárgult.

87. perc: Óriási helyzet! Van Persie remek indítást kapott, amiből öt méterről, becsúszva a bal alsó sarok mellé lőtt.

85. perc: Nani jobb oldali szabadrúgásából mindenki feje fölött átszállt a labda – finoman szólva sem volt pontos a portugál szélső...

84. perc: Coutinho le, Luis Alberto be.

82. perc: Skrtel a labdát Hernández elé fejelte, aki 17 méterről lőtt is egyből, Mignolet könnyűszerrel fogta a középre tartó labdát.

79. perc: Glen Johnson megsérült, helyére Andre Wisdom állt be.

77. perc: Előbb Mignolet védte Nani ballábas löketét, majd Valencia jobb oldali beadását követően Skrtel tisztázott a kapu torkában.

73. perc: Gigg le, Javier Hernández be.

72. perc: Vidics röviden adta haza a labdát, Glen Johnson kis híján el is csípte, De Gea azonban tisztázni tudott az utolsó pillanatban.

Sturridge belenyúlt Valencia szemébe, a visszajátszások alapján nem volt szándékos a mozdulata.

69. perc: Nani bal oldali szögletét követően Giggs kapura csúsztatta a labdát, Mignolet eszén nem tudott azonban túljárni.

63. perc: Ashley Young le, Nani be.

60. perc: Iago Aspas le, Raheem Sterling be.

59. perc: Ashley Young visszarántotta Hendersont, sárga lap lett a vége.

58. perc: Welbeck elesett a tizenhatoson belül Iago Aspas szorításában, de a játékvezető sípja néma maradt.

57. perc: Ashley Young bal oldali beadását követően Agger és Mignolet összeütközött, a lecsorgó labdát Evra vágta kapura, de Skrtel blokkolta a francia védő kísérletét.

A Liverpool nyolcból hét alkalommal megverte az MU-t bajnoki mérkőzésen, amikor nyerésre állt az első félidőt követően.

53. perc: Giggs jobb oldali szögletét Mignolet öklözte ki a mezőnybe.

51. perc: Van Persie lövése Skrtel lábáról szögletre pattant, a sarokrúgást követően Ashley Young lövését Glen Johnson blokkolta a gólvonal előtt.

47. perc: Ashley Young bal oldali szöglete túlságosan magas volt Vidicsnek a hosszú oldalon.

Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.

46. perc: Kezdetét vette a második játékrész!

45+2. perc: Véget ért az első félidő!

45+1. perc: Ashley Young bal oldali beadását követően Van Persie azt reklamált. hogy Martin Skrtel lekönyökölte, majd heves reklamálásba kezdett, még Gerrarddal is összeveszett.

Két perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

41. perc:Carrick rántotta le Iago Aspast hátulról, sárga lap lett a vége.

41. perc: Ashley Young bal oldali beadását követően Welbeck feje fölött szállt el a labda centikkel a tizenhatoson belül.

39. perc: Van Persie tartott rá csúnyán Agger bokájára, kapott is ezért egy sárga lapot.

37. perc: Phil Jones el is hagyta a pályát, helyére Antonio Valencia állt be.

Közben Phil Jones ápolásra szorult a Coutinhóval történt ütközését követően.

36. perc: Coutinho tekert jobbal a jobb felső sarok fölé egy szabadrúgást 19 méterről.

35. perc:Iago Aspas is besárgult.

35. perc: Tom Cleverley rúgta fel Coutinhót hátulról, amiért megkapta a mérkőzés első sárga lapját.

33. perc: Phil Jones tekert középre a jobb oldalról, Végül Mignolet zsákmánya lett a labda az ötösnél.

31. perc: Van Persie nyeste középre a labdát a bal oldalról, de az csak José Enrique számára volt jó a hosszú oldalon.

29. perc: Jordan Henderson jobb oldali beadását Phil Jones fejelte ki Sturridge elő.

27. perc: Gerrard tekert jobbal kapura egy szabadrúgást 24 méterről, a labda a jobb alsó sarok felé tartott, de De Gea a helyén volt, és védett.

Az utóbbi percekben visszavettek a tempóból a csapatok, nem forogtak veszélyben a kapuk.

21. perc: Coutinho tekert jobbal kapura két ember szorításában, De Gea simán fogta a labdát.

Gerrard pedig 27. bajnoki mérkőzését játssza ma a Manchester United ellen.

21. perc: Gerrard bal oldali szabadrúgását követően Nemanja Vidics tisztázott a tizenhatoson belül.

15. perc: Welbeck került hatalmas helyzetbe, de Glen Johnson az utolsó pillanatban menteni tudott becsúszva nyolc méterre a kaputól.

12. perc: Ashley Young bal oldali szöglete suhant el Michael Carrick, Welbeck és Van Persie előtt is.

10. perc: A túloldalon Steven Gerrard lőtt egyet, de David De Gea simán fogta az angol középpályás kísérletét.

10. perc: Patrice Evra és Welbeck játszott össze egymással a tizenhatos előterében, majd utóbbi lőtt ballal kapura, Mignolet simán fogta a középre tartó labdát.

7. perc: Philippe Coutinho lőtt jobbal a jobb alsó sarok mellé jó három méterrel.

6. perc: Giggs jobb oldali szabadrúgását követően Danny Welbeck középre fejelte a labdát, ott Robin van Persie háttal a kapunak kapura húzta öt méterről, de nagyjából egy méterrel célt tévesztett.

Sturridge (aki ma ünnepli a 24. születésnapját) a legutóbbi nyolc bajnoki mérkőzésén összesen a kilencedik gólját szerezte.

4. perc: Gól! Vezet a Liverpool! Jobb oldali szögletet követően Daniel Agger fejelte le a labdát, Daniel Sturridge még belecsúsztatott, így az védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba.

Ez Giggs 38. bajnoki mérkőzése a Liverpool ellen.

1. perc: Ryan Giggs jobb oldali beadását fogta Simon Mignolet az ötösnél.

1. perc: A Manchester United kezdte a mérkőzést!

A mérkőzés előtt megemlékeztek a Liverpool legendájáról, Bill Shanklyről, aki hétfőn ünnepelné 100. születésnapját.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! hamarosan kezdetét veszi a Liverpool–Manchester United rangadó a Premier League 3. fordulójából.