A tartalékos Chelsea legyőzte a Liverpoolt, újra nyílt az aranykérdés

2014.04.27. 14:56
– Add ide a labdát! – Én a labdát oda nem adom! (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának – bajnoki döntőnek is beillő – rangadóján a második helyezett Chelsea idegenben 2–0-ra legyőzte az éllovas Liverpoolt, így ismét teljesen nyílttá vált a bajnoki aranyért zajló versenyfutás és megszakadt a „vörösök” 11 mérkőzéses győzelmi sorozata. A találkozó első gólját Demba Ba szerezte az első félidő hajrájában, amire a Liverpoolnak 70 százalékos labdabirtoklása ellenére nem volt válasza, a végeredményt Willian állította be a 94. percben.

A Chelsea erősen tartalékosan állt ki a mérkőzésre, Cech, Hazard, Terry és Eto’o sérülés, Ramires eltiltás miatt hiányzott, Cahill és Torres a kispadon kapott helyet, a védelem tengelyében először volt kezdő bajnokin Kalas. A Liverpoolban a sérüléséből felépülő Sturridge szintén kispados volt, Henderson eltiltását töltötte, a hazaiaknál egy az egyben a Norwich City elleni tizenegy futott ki a pályára.

Az első félidő a várakozásoknak megfelelően kezdődött: a Chelsea már az első percektől leparkolta a jól ismert és rendkívül stabil buszt, kontrákra rendezkedett be, a Liverpool pedig támadott. De hiába volt nyomasztóan sokat a hazaiaknál a labda (az első félidőben 70 százalékban), nyolc lövésből a kaput egyszer sem sikerült eltalálni. A legnagyobb helyzet a hátvéd Sakho előtt adódott, a francia öt méterről belsőzött fölé a 13. percben.

Amikor már mindenki elkönyvelte a gól nélküli első félidőt, drámai jelenet játszódott le az Anfield Roadon. A hazai legenda és csapatkapitány, Steven Gerrard rosszul vette át a labdát, majd elcsúszott a középpályán, a labdára Demba Ba lecsapott, ziccerig robogott, a kapussal szemben pedig nem hibázott, Mignolet lába között a hálóba gurított. 0–1. Döbbent csönd kísérte a csapatokat az öltözőbe.

A második félidőre a játék képe nem, a Liverpool támadósora azonban változott. Beállt Daniel Sturridge, így már a Coutinho, Sterling, Suárez, Sturridge négyes fogattal rohamoztak a hazaiak. A kapuk így sem igazán forogtak veszélyben, az egyik oldalon Allen, a másikon Schürrle távoli lövése dolgoztatta meg a kapust.

Az idő múlásával a Liverpool játékosai egyre frusztráltabbá váltak, támadójátékukba sok hiba csúszott, szinte csak távoli lövéssel jutott el a labda Schwarzer kapujáig. A Chelsea szilárdan állta a hatalmas nyomást, szinte lemásolva az Atlético Madrid elleni teljesítményét, igaz, kapura valamivel veszélyesebben futballozott.

Akárcsak az első 80 percben, a hajrában sem talált be a Liverpool (november óta először), a Chelsea viszont igen: a hosszabbítás perceire teljesen kinyíló hazaiakat két cserejátékos, Torres és Willian kontrázta le, előbbi gólpassza után a brazilnak csak az üres kapuba kellett passzolnia. 0–2

A Chlesea Anfield Roadon aratott győzelmével véget vetett a Liverpool 11 bajnoki mérkőzésen át tartó győzelmi sorozatának, és két pontra megközelített a „vörösöket” a tabellán, de igazán nagy szívességet a Manchester Citynek tett, amely ha győzelemmel zárja a 36. fordulót, a vesztett pontok tekintetében már pole pozícióba kerülhet a bajnoki aranyért zajló versenyfutásban.