nemzetisport.hu 2016.06.13 11:04 Frissítve: 2016.06.14 02:24

Liverpool: a BL-győztes védő bejelentette a visszavonulását

Bejelentette a visszavonulását John Arne Riise, a Liverpool korábbi Bajnokok Ligája-győztes balhátvédje. A 110-szeres norvég válogatott labdarúgó 35 éves korában döntött úgy, hogy befejezi a pályafutását.

John Arne Riise hét évig erősítette a Liverpoolt (Fotó: Reuters, archív)

A norvég válogatott szereplési rekordere az Aalesundban kezdte pályafutását, majd a Monacónál eltöltött három idényt követően 2001 nyarán szerződött a Liverpoolhoz, amelynél karrierje legszebb időszakát töltötte el.

Riise a Liverpool játékosaként Bajnokok Ligáját, FA-kupát és Ligakupát nyert, valamint két alkalommal elhódította az angol és az európai Szuperkupát is.

Hét szezon után a Romához távozott, majd játszott a Fulhamben, a ciprusi APOEL-ben és az indiai Delhi Dynamosban is. Pályafutását ott fejezte be, ahol elkezdte, a norvég Aalesundnál, amelyhez idén márciusban tért vissza.

A 35 esztendős futballista a hivatalos honlapján jelentette be, hogy felhagy az aktív játékkal.

RIISE ÖSSZES GÓLJA A LIVERPOOL SZÍNEIBEN

2020.02.18 22:07:07

Angol labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A mobil eszközök világában a nagy sportesemények az egyedüliek, amelyek ilyen magas nézettséget tudnak elérni, illetve egy időben, egyszerre tudnak eljutni több speciális célcsoporthoz is.”