Lehmann győzelemmel tért vissza az Arsenal kapujába

2011.04.10. 16:30
Lehmann szinte hiba nélkül védett a találkozón (Fotó: Reuters)
Az Arsenal 3–1-es győzelmet aratott a Blackpool otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. A találkozón a holland Robin van Persie gólpasszt adott és egyszer betalált – meg egy rakás helyzetet el is puskázott.

A Blackpool–Arsenal mérkőzés előtti bemelegítésnél az eredetileg kezdő Manuel Almunia megsérült, így hosszú idő után ismét Jens Lehmannak kellett védenie az Arsenal kapuját. A német kapus ezzel minden idők legidősebb külföldi játékosa lett, aki pályára lépett a Premier League-ben. A korábbi rekordot Edwin Van der Sar, a Manchester United kapusa tartotta.

Érdekesség, hogy a legutóbbi négy Premier League-mérkőzésen, amelyen a német kapus védett, háromszor nem kapott gólt az Arsenal. Igaz, ezeket a meccseket még a 2007–2008-as szezonban játszották.

A mostani mérkőzés első tizenöt percében a Blackpool megpróbált nyomást gyakorolni az Arsenalra. A játék rendre a vendég együttes térfelén folyt, távoli lövések és veszélyes beadások jelentettek izgalmat az „ágyúsok” kapuja előtt. Lehmann azonban mindig magabiztosan ölelte magához a labdát. Nem érződött, hogy a német már majdnem egy éve nem védett tétmeccsen.

Az Arsenal ritkán vezetett ebben az időszakban ellentámadásokat, a 11. percben azonban Samir Nasri kiváló labdával találta meg Robin van Persie-t, aki azonban ziccerben rosszul vette át a labdát. Pár perccel később már tökéletes megoldást választott a holland csatár…

Cesc Fabregas előreívelését szelídítette meg Van Persie a bal oldalon, majd laposan középre gurított, s a berobbanó Abu Diabynak nem okozott gondot közelről a kapuba bombáznia. 0–1

Van  Persie akár több gólt is szerezhetett volna
Van Persie akár több gólt is szerezhetett volna

Három perc múlva pedig meg is duplázta előnyét a londoni együttes, amikor is Jack Wilshere remek ütempassza után Emmanuel Eboué vágta a jobb felsőbe a labdát. 0–2

A két gól után a játék képe is gyökeresen megváltozott, a folytatásban remek akciókat vezetett az Arsenal, míg a „nagyon megfogott” Blackpool már nem jutott el Lehmann kapujáig. A 33. percben Van Persie már jobban vette át a labdát, mint első helyzeténél, de jobbal leadott lövését Richard Kingson megfogta. Nem sokkal később pedig Samir Nasri puskázott el két ziccert is.

Bár az első negyedórában jobban futballozott a Blackpool, a szünetben mégis örülhetett, hogy csak kétgólos hátrányban van Arsene Wenger csapatával szemben. Ennek volt is jelentősége, a második játékrészben ugyanis így fel tudott zárkózni a Blackpool.

A második játékrész elején brillírozott a hazai csapat, az 52. percben már a szépítő találatot is megszerezte. Dudley Campbell lépett ki, majd miután eltolta a labdát Lehmann mellett, Gary Taylor-Fletcher belsőzött az üres kapuba. 1–2

Pár perccel később Laurent Koscielny szállt bele a blackpooli gólszerzőbe a 16-oson belül, a büntető azonban elmaradt.

A bekapott gól nagyon megzavarta az Arsenalt, a hazaiak pedig megérezték a lehetőséget, és támadásban maradtak. Az utóbbi időszakban jellemző módon az Arsenal kontráiba a végén rendre hiba csúszott – így az „ágyúsok” csak nem tudták visszaállítani a kétgólos, megnyugtató különbséget. Még a 60. perc előtt Van Persie előbb ziccerből „kicselezte” magát, majd következő helyzetéből a bal alsó sarok mellé bombázott.

A 76. percben mégis a holland góljával dőlt el a mérkőzés. Egy villámgyors kontratámadás végén a jobb szélen elviharzó Theo Walcott passzát váltotta közelről gólra Van Persie. A holland ezzel 12. találatát szerezte a mostani Premier League-szezonban, annak ellenére, hogy csak 18-szor lépett pályára. 1–3

BLACKPOOL–ARSENAL 1–3

1. Manchester United 32 20 9 3 70–32 +38 69
2. Arsenal 31 18 8 5 62–30 +32 62
3. Chelsea 31 17 7 7 55–25 +30 58
4. Manchester City 31 16 8 7 50–27 +23 56
5. Tottenham 31 14 11 6 44–36 +8 53
6. Liverpool 31 13 6 12 42–38 +4 45
7. Everton 32 10 14 8 45–41 +4 44