Lampard: két gól és gólpassz - zárkózik a Chelsea

2011.03.07. 23:07
Frank Lampard öt perc leforgása alatt két gólt szerzett (Fotó: Reuters)
Frank Lampard duplájával és John Terry fejesével a Chelsea 3–1-re győzött a Blackpool vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

A Chelsea háza táján addig-addig mondogatták, hogy számukra még az idei bajnoki cím is célpont, hogy lám, a nemrégiben utcahosszal vezető Manchester United öt forduló során elszórt kilenc pontot – és immár korántsem lehetetlen, hogy üldözői közül akár a londoni „kékek" is utolérjék.

A remény életben tartásához persze hozni kellett a könnyűnek legkevésbé sem ígérkező blackpooli összecsapást. A három „first class" csatáruk közül ezúttal Nicolas Anelkát pihentető vendégek léptek fel támadólag, ám a vezetést nem Didier Drogba, és nem is Fernando Torres szerezte meg, hanem a jó öreg John Terry, aki a 20. percben Frank Lampard szögletét követően fejelt a hálóba (0–1).

Nemcsak a játék képe alapján volt várható a vendéggól: a Premier League csapatai közül a Chelsea szerezte a legtöbb gólt március hónapban – a nem mindennapi kimutatás szerint Terryé volt a 141. a sorban... S hogy még egy statisztikát megosszunk olvasóinkkal, legutóbbi 11 bajnoki góljából Terry hatot Lampard passzából ért el.

A gól után is támadásban maradt a Chelsea, és bár a két kapus közül a blackpooli Kingsonnak volt több védenivalója, Petr Cech sem maradt munka nélkül – a labda sokszor pattogott a 300. Chelsea-mérkőzését teljesítő cseh óriás 16-osán belül.

A fordulás után is jó ideig reménykedhetett a pontszerzésben Ian Holloway együttese, ám az első negyedóra lejártával döntő fordulat állt be: Frank Lampard rövid idő alatt kétszer is a kapuba talált.

A vendégek játékmestere előbb azt a tizenegyest értékesítette higgadtan a 62. percben, amit Salomon Kalou harcolt ki (0–2), majd négy perccel később közelről lőtt a jobb alsóba, megint csak Kalou közreműködésével – a játékrész elején megsérülő Didier Drogbát váltó elefántcsontparti támadó mesterien futatta lyukra a középpályást (0–3).

A hazaiak ezt követően meghúzták a régóta érő kapuscserét – a még az első félidőben megsérülő Richard Kingsont Mark Halstead váltotta fel –, és igencsak parázs hajrát vágtak ki, sőt Jason Puncheon jól helyezett lapos lövésével szépítettek is (1–3).

A góllal nagyszerű sorozatot tartott életben az újonc: ez volt sorozatban a 38. olyan tétmérkőzése a Bloomfield Roadon, amelyiken gólt szerzett.

TERRY GÓLJA
LAMPARD BÜNTETŐJE
LAMPARD AKCIÓBÓL
PUNCHEON SZÉPÍT

PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
Blackpool–Chelsea 1–3 (Puncheon 85., ill. Terry 20., Lampard 62., 66. – az elsőt 11-esből)