Kiütéses Chelsea-siker lett Walters borzalmas meccsének vége

2013.01.12. 18:10
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Chelsea 4–0-ra nyert a Stoke City vendégeként. A londoni „kékek” Jonathan Walters öngóljaival szerezték meg a vezetést, majd Frank Lampard büntetőgólja után Eden Hazard bombájával alakították ki a végeredményt. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy Walters a 90. percben még egy tizenegyest is kihagyott.

Nem Walters (19) meccse volt: két öngól és egy kihagyott tizenegyes került a neve mellé (Fotó: Action Images)

Nehéz lenne kiegyensúlyozottnak nevezni a Chelsea közelmúltbeli formáját, bár, ha úgy vesszük, törvényszerű volt, hogy a mai napon kijön a „kékeknek" a lépés. A Chelsea az Everton otthonában 2–1-re nyert, majd otthon 1–0-ra kikapott az akkor sereghajtó QPR-től, aztán 5–1-re nyert az FA-kupában a Southampton vendégeként, mielőtt otthon 2–0-ra kikapott a Swansea-tól.

A találkozó első lehetősége a hazaiak előtt adódott: a későbbi negatív hős Walters akciója után Jones lőtt mellé.

A 25. percben Begovic nagyszerű védésére volt szüksége a hazai csapatnak, hogy maradjon a gól nélküli állás, Ramires és Hazard összjátéka után Lampard lövésénél kellett résen lennie a hazai hálóőrnek.

Valamivel az első fél óra letelte után Ba került helyzetbe, de Begovic ismét védett, majd Ramires ismétlése Wilkinsonon halt el.

A 41. percben Whalen 24 méteres lövésénél Cechnek kellett résen lennie, aztán a félidő végi nagy vendégnyomás a 45+2. percben érett góllá, Azpilicueta jobb oldali beadását a Mata elől menteni igyekvő Walters fejelte védhetetlenül saját kapujának bal felső sarokba (öngól – 0–1).

A fordulás után N'Zonzi távoli löketét kellett hatástalanítania, majd Azpilicueta megmozdulása után hiába tűnt úgy, hogy tizenegyes következik a hazaiak számára, de egy leshelyzet miatt végül kifelé járt szabadrúgás.

A 63. percben megszületett a második Chelsea-gól, és ismét Walters volt eredményes! Jobb oldali szöglet után ezúttal közelről a jobb felsőbe fejelt (öngól – 0–2).

Walters Michael Proctor, Jamie Carragher és Gary Breen után a negyedik játékos lett a PL-ben, aki egy mérkőzésen kétszer is bevette saját kapuját.

Még fel sem ocsúdhattak a hazaiak, amikor már Mata elsodrásáért megítélt büntetőtLampard bombázta elemi erővel a léc alá (0–3).

Percekkel később Lampard is duplázhatott volna, közeli lehetőségénél azonban a gólokról gyakorlatilag nem igen tehető Begovic nagyot védett.

A Stoke a harmadik gól után teljesen összeomlott, gyakorlatilag csak idő kérdése volt, mikor jön a következő gól. Erre a 73. percig kellett várni, Hazard tolt kettőt a labdán, majd kilőtte 25 méterről a jobb felső sarkot (0–4).

A 90. percben Walters kiharcolt még egy büntetőt, de hogy teljes legyen a vesszőfutása, nagy erővel a lécre bombázott, ahonnan a lelátóra vágódott a labda, így a szépítés sem jött össze a Stoke-nak...

A Fulham Jorgosz Karagunisz góljával szerezte meg a vezetést a Wigan ellen, ez pedig a Premier League 2012–2013-as idényének 600. találata volt. Győzelmet mégsem ünnepelhettek a hazaiak, mert Di Santo a 71. percben megmentett egy pontot a vendégeknek (1–1).

A sérült Gera Zoltán csapata, a WestBrom a Reading vendégeként szerepelt. A birminghamiek kezdőjében nyolcadik alkalommal kapott helyet Romelu Lukaku, és ezeken a találkozókon a mostani duplájával már hét gólnál jár. A támadó góljaival egészen a 82. percig vezettek a vendégek (0–2), a mérkőzés előtt utolsó helyre szoruló Reading azonban a hajrában háromszor is betalált, így végül 3–2-re nyert!

A Southampton a 35. percben büntetőhöz jutott az AstonVilla vendégeként, Ricky Lambert pedig tovább nyújtotta sorozatát, immáron mind a 31 tizenegyesét (közte a hosszabbítást követő szétlövésekkel is) gólra váltotta (0–1)!

Az EvertonSwansea elleni mérkőzésén egyik csapat sem talált be, így a liverpooliak két hosszú sorozata is megszakadt: 18 bajnoki után először nem szereztek, 16 PL-találkozó óta először nem kaptak gólt (0–0).

Az előző találkozóhoz hasonlóan a Norwich–Newcastle meccsen sem rezdültek meg a hálók (0–0), nem úgy Sunderlandben, ahol a hazaiak simán legyőzték a West Hamet(3–0).