Kiköszörülte az első fordulóbeli csorbát az Arsenal

2013.08.24. 15:51
Arsenal-öröm: a BL után a PL-ben is nyert a csapat (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában az Arsenal 3–1-re győzött a Fulham otthonában. Az „ágyúsok” vezető gólját Olivier Giroud szerezte, majd Lukas Podolski duplájával vált biztossá a vendégsiker. A házigazdák szépítő találatát Darren Bent jegyezte.

A szakadó esőben kezdődő londoni derbin az Arsenal magához ragadta a kezdeményezést, és a 14. percben meg is szerezte a vezetést: Aaron Ramsey kapura akart lőni jó 20 méterről, kísérlete elakadt Olivier Giroud-ban, aki így került helyzetbe, és hat méterről egy szép bokamozdulattal a jobb alsóba pörgetett a tehetetlen Stockdale mellett. (0–1)

Érdekesség, hogy Giroud eddig a Premier League-ben csak Londonban tudott gólt szerezni (13-at). Néhány perccel később Wojciech Szczesny bravúrjai kellettek ahhoz, hogy ne egyenlítsen a Fulham: Adel Taarabt lövését védte az Arsenal lengyel kapusa, majd Damien Duff duplázását is kitornázta. Óriási lehetőség volt az egyenlítésre.

A Tottenhamtől igazolt Scott Parker is egyenlíthetett volna, ám 17 méterről leadott lövése mellészállt. A 41. percben ehelyett gólt kapott a Fulham: Theo Walcott lövését még védte Stockdale, a kipattanót azonban Lukas Podolski a 16-os vonaláról a hálóba bombázta, így megnyugtató előnnyel várhatta a második félidőt az Arsenal. (0–2)

A fordulás után sem lassított az Arsenal, amely továbbra is uralta a játékot, és Lukas Podolski révén tovább növelte előnyét: Santi Cazorla a bal szélen tört előre, ám beadás helyett visszagurított Podolskihoz, aki a 16-os széléről a hálóba varrta csapata harmadik, maga második találatát. (0–3)

A csereként beálló Darren Bent révén a szépítés összejött a Fulhamnek: Dimitar Berbatov lőtt hat méterről, a jobb oldalról, Szczesny védett, a kipattanót az érkező Bent a hálóba passzírozta. A válogatott csatár ezzel a nyolcadik olyan játékos lett, aki hat különböző Premier League-csapatban gólt szerzett. (1–3)

Az Arsenal mai sikerével elkönyvelte 100. londoni derbigyőzelmét és 300. londoni PL-sikerét.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Sunderland a Juventustól igazolt Emanuele Giaccherini fejes góljával került előnybe a Southampton otthonában: Sebastian Larsson szögletét az olasz támadó a hálóba bólintotta a harmadik percben, ezzel megszerezte első gólját a PL-ben. A „szentek" a hajrában döntetlenre mentették a meccset José Fonte fejesével.

Az újonc Hull City a 22. percben büntetőhöz jutott a Norwich ellen, Sone Aluko harcolta ki a 11-est, melyet Robbie Brady magabiztosan értékesített, John Ruddyt a rossz irányba küldve. A vezető gól után gyorsan emberhátrányba került a hazai csapat, Yannick Sagbót küldte ki a játékvezető. Az eredmény a későbbiekben sem változott, így a Hull megszerezte első győzelmét.

A másik PL-újonc, a Crystal Palace a volt Arsenal-csatár, Maruan Samah góljával szerezte meg a vezetést a Stoke vendégeként: Samah harcosan megszerezte a labdát Ryan Shawcross mellett, majd egy lövőcsel után 11 méterről a kapu közepébe helyezett. A szünetben felrázta csapatát Mark Hughes, a fordulás után négy perc alatt fordított a Stoke: előbb Charlie Adam, majd Shawcross volt eredményes, ezzel begyűjtötte a pontokat az együttes.

Az Everton többször is eltalálta a kapufát a West Brom elleni meccsen, ám gólt nem tudott szerezni, így mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott.