Gyász: elhunyt az angolok világbajnok labdarúgója
Nyolcvanhárom éves korában elhunyt Ray Wilson, az 1966-os hazai világbajnokságon győztes angol labdarúgó-válogatott balhátvédje.
A játékos profi pályafutása nagy részét a Huddersfield Townban töltötte, majd az Evertonban, az Oldham Athleticben és a Bradford Cityben futballozott, 2004-ben Alzheimer-kórt diagnosztizáltak nála.
Wilson az 1966-os világbajnokságon az angolok mind a hat mérkőzésén pályára lépett, a nyugat-németek elleni fináléban 31 évesen ő volt a hazaiak legidősebb játékosa. Wilson 1960 és 1968 között 63 meccsen szerepelt a nemzeti csapatban, mielőtt egy súlyos térdsérülés véget vetett válogatottbeli karrierjének.
Legfrissebb hírek

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő
Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője
Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48
Ezek is érdekelhetik




