Gólképtelen Arsenal és Manchester City

2010.04.24. 20:52
Nem bírtak egymással a csapatok (Fotó: Reuters)
Gól nélküli döntetlent játszott egymással az Arsenal és a Manchester City a Premier League 36. fordulójában. A megszerzett egy pont azonban kevésnek bizonyult a manchesteriek számára ahhoz, hogy megelőzzék a tabellán a negyedik Tottenhamet.

Emlékezetes meccset játszott ősszel a City és az Arsenal. A manchesteri csapat 4–2-re győzött, a londoniak korábbi futballistája, Emmanuel Adebayor pedig az „ágyúsok" közönsége előtt ünnepelte gólját. És még Robin van Persie-t is megtaposta.

A mostani mérkőzés igazából a Manchester City számára volt fontos, amely szerette volna kihasználni a Tottenham MU-tól elszenvedett vereségét, s megelőzni a tabellán a Spurst. A negyedik helyezés még Bajnokok Ligája-indulást érne a csapatnak. Az Arsenal ellenben már kiszállt a bajnoki címért folytatott harcból, a bronzérem pedig már zsebben van.

Az első félidő nem is hozott látványos játékot. Többnyire mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. A londoni szurkolók legalább annak örülhettek, hogy a sérülésből a korábban visszatérő holland támadó, Robin van Persie öt hónap után szerepelt ismét a kezdőcsapatban Premier League-mérkőzésen.

A szünetben 0–0 volt az állás, a Citynek ezzel pedig gyakorlatilag elszálltak a győzelmi esélyei. A manchesteri klub ugyanis nem nyert az elmúlt 11 idegenbeli mérkőzésén, amikor nem lőtt gólt a szünet előtt.

Az (ezen a szinten lagymatag) mérkőzésen a második félidő elején sem volt sok látványos jelenet. A legemlékezetesebb egy szép lövés volt, de az is rosszul végződött.

A 70. percben Abou Diaby egy remek csel után 18 méterről célozta meg a bal alsó sarkot, Shay Given azonban hatalmasat védett. Az ír kapusnak sajnos ez volt az utolsó momentuma a pályán, a vetődésnél ugyanis vállsérülést szenvedett, le is kellett cserélni..

A 84. percben ígéretes lehetőség adódott a hazai csapat előtt: Van Persie tekerhetett közeli szabadrúgást a bal felső sarok felé, a célzásba azonban hiba csúszott: a labda fél méterrel elkerülte a kaput.

A hajrát egy picit megnyomta az amúgy motiválatlanul futballozó Arsenalt, de említésre méltó esemény már nem történt, pedig a játékvezető nyolc perc hosszabbítással „kínozta" az Emirates közönségét.